MACEL pe Camp Nou! Mourinho si Vilanova isi plang in pumni dupa vestile groaznice pe care le-au primit! Vezi cat vor absenta Ronaldo si Dani Alves:

Camp Nou Barcelona Cristiano Ronaldo Dani Alves Real Madrid Spania
Data publicarii: Luni 08 Octombrie 2012, 13:55
Data actualizarii: Luni 08 Octombrie 2012, 13:54

Vesti groaznice pentru cei doi manageri dupa super duelul de aseara, incheiat la egalitate, scor 2-2.

Cele mai importante victime ale partidei disputate duminica seara sunt Cristiano Ronaldo si Dani Alves, ultimul fiind schimbat chiar in debutul meciului dupa ce a suferit o accidentare destul de grava la muschii femurali.

Fundasul dreapta a fost inlocuit de Montoya in minutul 16 al meciului si este de asteptat sa lipseasca pentru cel putin o luna de zile, perioada in care Barcelona disputa nu mai putin de 6 jocuri, dintre care doua in grupele Ligii Campionilor.

Confirmarea accidentarii internationalului brazilian a venit pe site-ul oficial al catalanilor: "Dani Alves va lipsi intre trei saptamani si o luna de zile, desi perioada s-ar putea extinde pentru a fi siguri ca Dani nu va suferi o recidiva", scrie in comunicatul dat de oficialii Barcei.

De cealalta parte, Cristiano Ronaldo a reusit sa incheie partida, dar s-a ales si el cu o accidentare destul de grava. Ronaldo, autorul celor doua goluri ale madrilenilor, a cazut destul de rau in debutul reprizei secunde si a resimtit dureri in zona umarului, iar testele efectuate imediat dupa incheiera partidei au aratat ca accidentarea este destul de serioasa.

Astfel, Ronaldo va lipsi mai mult ca sigur de la meciurile de calificare ale echipei nationale a Portugaliei, iar Mourinho nu este inca sigur ca il poate recupera in perspectiva meciurilor cu Celta Vigo si Borussia Dortmund.