MACEL LA MADRID: ATLETICO MADRID 0-6 BARCELONA

Data publicarii: Luni 21 Mai 2007, 09:38
Data actualizarii: Luni 21 Mai 2007, 09:38
BARCA A FACUT INSTRUCTIE LA MADRID

Barcelona a reusit o victorie incredibila in deplasarea de la Atletico Madrid, scor 6-0.
Chiar daca a reusit sa inscrie de sase ori, Barcelona a facut-o pentru prima data abia in minutul 39, dupa o combinatie perfecta intre Messi si Eto'o, insa pana la pauza soarta partidei era deja scrisa. Dupa ce in minutul 44 portarul gazdelor a iesit fara motiv din poarta si i-a permis lui Zambrota sa inscrie printr-un lob de efect, in urmatorul minut, Eto'o a marcat si el dupa o centrare de pe partea stanga.

Repriza secunda i-a gasit in atac tot pe catalani si dupa reusita lui Ronaldinho din minutul 58 si eliminarea lui Eller din minutul 72, Messi si-a mai trecut o data numele pe lista marcatorilor, in minutul 80.
Iniesta a inchis tabela la 6-0, in ultimul minut de joc, incheiand un meci perfect pentru echipa lui Frank Rijkaard.

Astfel, Real Madrid ocupa prima pozitie, la egalitate cu Barcelona, 69 de puncte, locul trei fiind ocupat de FC Sevilla, cu 67 de puncte.