Lovitura pentru Barcelona! Messi s-a RUPT din nou! A fost schimbat la pauza de Valverde

Leo Messi Barcelona ernesto valverde la liga Spania Lovitura pentru Barcelona! Leo Messi s-a RUPT din nou! A fost schimbat la pauza de la Valverde
Data publicarii: Marti 24 Septembrie 2019, 23:48
Data actualizarii: Marti 24 Septembrie 2019, 23:58

Leo Messi s-a accidentat din nou.

Barcelona a castigat cu 2-1 meciul cu Villarreal de pe Camp Nou, insa Leo Messi s-a accidentat din nou. Starul argentinian a simtit dureri la muschii aductori si a fost schimbat la pauza de catre Valverde cu Dembele pentru a nu risca o accindentare si mai grava. In startul partidei, Messi a oferit un assist pentru Griezmann, care a deschis scorul. In minutul 15 Arthur a dublat avantajul catalanilor, iar cu un minut inainte de pauza, Santi Cazorla a redus din diferenta si a stabilit scorul final al partidei.

Catalanii se afla pe locul 4 in La Liga cu 10 puncte acumulate dupa 6 etape. Urmatoarea etapa, echipa antrenata de Valverde se va deplasa la Madrid pentru meciul cu Getafe.