Jules Kounde, mesaj pentru fanii Sevillei după ce a fost surprins sărbătorind golul lui Jordi Alba

Jules Kounde fc barcelona Sevilla Spania
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 06 Februarie 2023, 17:20
Data actualizarii: Luni 06 Februarie 2023, 17:29

FC Barcelona s-a duelat cu Sevilla în etapa cu numărul 20 din LaLiga, scor 3-0.

Catalanii s-au impus fără probleme în meciul de pe teren propriu cu gruparea lui Jorge Sampaoli, deși prima repriză a fost una fără mari ocazii. Scorul a fost deschis de Jordi Alba, în minutul 58, iar Gavi a mărit avantajul în minutul 70, din pasa lui Raphinha.

Brazilianul a fost cel care a închis tabela de marcaj, în minutul 79, din pasa lui Jordi Alba, stabilind și scorul final.

Ce le-a transmis Jules Kounde fanilor Sevillei

Jules Kounde (24 ani) a fost folosit titular de către Xavi Hernandez în meciul de duminică seară. Fundașul transferat de FC Barcelona de la Sevilla în vara lui 2022 a fost surprins bucurându-se cu coechipierii după golul lui Jordi Alba, astfel că a simțit nevoia să le transmită un mesaj fanilor Sevillei după meci.

„Întotdeauna am fost recunoscător pentru oportunitatea de a îmbrăca tricoul roșu-aln și pentru dragostea primită în perioada petrecută acolo.

De acea vreau să îmi prezint scuzele pentru că am sărbătorit golul, într-un moment de euforie, ceea ce a fost exagerat din partea mea. Vă doresc tot binele, mereu”, a scris Kounde.