Florin Andone a mai bifat un meci pentru Cadiz! Cum s-a descurcat echipa românului în Cupa Spaniei

Florin Andone Cadiz Spania Florin Andone
Data publicarii: Joi 06 Ianuarie 2022, 21:37
Data actualizarii: Joi 06 Ianuarie 2022, 21:41

Formaţia Cadiz, la care joacă Florin Andone, s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei Spaniei, trecând în 16-imi de formaţia de eşalon secund Fuenlabrada, scor 1-0, notează News.ro.

Victoria a venit datorită unui gol marcat în minutul 90+3 de Alarcon. Florin Andone a jucat până în minutul 79.

Până acum s-au mai calificat în optimile Cupei Spaniei echipele Espanol Barcelona, Real Sociedad, Real Mallorca, Valencia, FC Barcelona, Atletico Baleares (liga 3), Rayo Vallecano, Betis Sevilla, Girona (liga 2) şi Real Madrid.

Joi se mai dispută în 16-imi partidele Sporting Gijon (liga 2) – Villarreal, Real Zaragoza (liga 2) – FC Sevilla, Atletico Mancha Real (liga 4) – Athletic Bilbao, Almeria (liga 2) – Elche şi Rayo Majadahonda (liga 3) – Atletico Madrid.