VIDEO Ansu Fati a marcat și apoi și-a cerut scuze fanilor lui Cadiz după ce un suporter a făcut infarct în tribune! Mesajul superb postat

Ansu Fati Cadiz fc barcelona Spania
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 11 Septembrie 2022, 10:15
Data actualizarii: Duminica 11 Septembrie 2022, 10:16

FC Barcelona a jucat în deplasare cu Cadiz în etapa a cincea din LaLiga, scor 0-4.

Meciul a fost unul marcant, în contextul în care un fan a avut probleme serioase de sănătate, după ce a suferit un infarct și a fost ajutat de medicii celor două echipe. În minutul 86, partida a fost oprită timp de jumătate de oră, astfel încât spectatorul să primească îngrijiri, la scorul de 2-0 pentru catalani.

Partida s-a reluat după ce fanul a fost transportat la spital, iar gruparea blaugrana a mai marcat de două ori. Ansu Fati a reușit să marcheze al treilea gol în minutul 86, după un assist al lui Robert Lewandowski, iar decarul catalanilor a făcut un gest superb.

Ansu Fati, gest superb și mesaj emoționant după meciul cu Cadiz

Imediat după gol, Ansu Fati a mers spre peluza unde a avut loc incidentul și și-a cerut iertare, alegând să nu sărbătorească reușita. Tânărul fotbalist a și pus un mesaj pe contul de Instagram în care își exprima părerea față de situația emoționantă petrecută.

„Astăzi fotbalul contează cel mai puțin. Îi urez o recuperare rapidă spectatorului lui Cadiz, i-l dedic lui și familiei sale”, a scris Fati pe Instagram.