VIDEO E gata! Real Madrid a pierdut clar cu Real Sociedad, și acum FC Barcelona are 14 puncte avans cu 5 etape înainte de final

Real Madrid Carlo Ancelotti dani carvajal fc barcelona Real Sociedad Spania
Data publicarii: Miercuri 03 Mai 2023, 08:59
Data actualizarii: Miercuri 03 Mai 2023, 09:02

Madrilenii au fost învinși cu 2-0 de basci, într-un meci pe care l-au terminat în 10 jucători după eliminarea lui Carvajal.

Real Madrid a pierdut bătălia cu FC Barcelona, după eșecul 0-2 cu Real Sociedad de marți seara: catalanii au acum 82 de puncte față de cele 68 ale madrilenilor.

Cu 14 puncte avans când mai sunt 5 etape de disputat din La Liga, FC Barcelona nu mai are practic cum să piardă titlul de campioană!

Nu e La Liga, dar poate fi Champions League

Sociedad i-a dat lovitura de grație Realului (lipsită de aportul golgheterului Karim Benzema) în minutul 47, gol Takefusa Kubo, apoi Dani Carvajal a fost eliminat și madrilenii au jucat în 10 din minutul 61, pentru ca pe final bascul Ander Barrenetxea să stabilească scorul final, 2-0, din pasa lui David Silva.

”Le-am oferit un cadou la primul gol, apoi totul a devenit din ce în ce mai complicat”, a declarat antrenorul Carlo Ancelotti după eșecul cu bascii. Lui Real îi rămâne însă șansa Champions League în acest sezon.