Carlo Ancelotti a dat o ultimă replică, înainte să încheie conferința de presă: ”Și cu asta, vă salut!”

Carlo Ancelotti Real Madrid real madrid - chelsea Spania Carlo Ancelotti
Data publicarii: Miercuri 12 Aprilie 2023, 11:12
Data actualizarii: Miercuri 12 Aprilie 2023, 11:12

Carlo Ancelotti (63 de ani), antrenorul lui Real Madrid, a susținut conferința de presă premergătoare meciului cu Chelsea din Champions League.

După ce a răspuns întrebărilor adresate de jurnaliștii prezenți în sală, ofițerul de presă al lui Real Madrid a vrut să încheie conferința, dar a fost oprit de tehnician.

Carlo Ancelotti, replică spumoasă la conferința de presă

Carlo Ancelotti și-a dorit să dea o ultimă replică și a a scos în evidență performanțele reușite de Real Madrid în ultimele două sezoane.

Dacă în acest sezon Realul va reuși să câștige Cupa Spaniei, atunci madrilenii se pot lăuda cu faptul că au cucerit toate trofeele puse în joc în ultimii doi ani.

”Dacă vom reuși să câștigăm și Cupa Regelui Spaniei, înseamnă că această echipă, în doi ani, a câștigat tot ce se putea câștiga. Sunt echipe care nu reușesc asta în întreaga existență”, a spus Ancelotti, potrivit Corriere dello Sport.

După această replică, tot italianul a încheiat conferința de presă: ”Și cu asta, vă salut!”

Real Madrid - Chelsea, ora 22:00

Real Madrid și Chelsea se întâlnesc astăzi de la ora 22:00, LIVE TEXT pe sport.ro, în turul sferturilor de finală din Champions League.

Este o reeditare a sfertului disputat în urmă cu fix un an, pe 12 aprilie 2022, când Chelsea a câștigat cu 3-2 pe ”Santiago Bernabeu”, dar a fost eliminată după 1-3 în meciul tur de la Londra.

Real Madrid este deținătoarea trofeului Champions League, însă în campionatul Spaniei este depășită clar în acest sezon de marea rivală FC Barcelona.