FOTO ȘI VIDEO Clasă! Tot stadionul l-a aplaudat pe Don Carlo când și-a etalat tehnica impecabilă în timpul meciului Real Madrid - Chelsea

Carlo Ancelotti Liga Campionilor real madrid - chelsea Liga Campionilor
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 13 Aprilie 2023, 00:14
Data actualizarii: Joi 13 Aprilie 2023, 00:45

Carlo Ancelotti, moment memorabil, miercuri seară, în Real Madrid - Chelsea 2-0.

Real Madrid a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Chelsea Londra, într-un meci din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Don Carlo, moment de virtuozitate

Real a câştigat datorită golurilor marcate de Benzema ’21 şi Asensio ’74. În minutul 59, de la Chelsea a fost eliminat Ben Chilwell.

Pe finalul partidei, antrenorul italian al gazdelor, Carlo Ancelotti, și-a arătat tehnica încântătoare când a ținut mingea pe picior în aplauzele spectatorilor. Fostul mijlocaș al lui AC Milan și al naționalei Italiei, unul dintre cei mai buni jucători de pe teren în finala din 1989, Steaua - AC Milan 0-4, a arătat că încă deține o tehnicitate ridicată.

Fotbaliștii lui Real Madrid au zâmbit la cutie, iar Carlo Ancelotti a pasat mingea pentru a fi repusă în joc.