Barcelona NU se joaca! Inca un transfer URIAS este aproape rezolvat! Pe cine ofera 50 de milioane de euro

fc barcelona Eintracht Frankfurt Frenkie de Jong Luka Jovic Spania
Data publicarii: Miercuri 20 Martie 2019, 18:12
Data actualizarii: Miercuri 20 Martie 2019, 18:15

Barca pregateste o prima oferta.

FC Barcelona este gata sa puna pe masa 50 de milioane de euro pentru atacantul sarb Luka Jovic, anunta The Guardian. Negocierile urmeaza sa inceapa in urmatoarele saptamani. Jovic a avut un sezon extraordinar la Eintracht, inscriind 15 goluri in 24 de partide in Bundesliga, plus alte 7 reusite in Europa League, acolo unde Eintracht a ajuns in sferturile de finala ale competitiei.

Jovic este imprumutat de Benfica la Eintracht, insa clubul german si-a asumat deja cumpararea definitiva la finalul sezonului. Cei de la Eintrach vor 65-70 de milioane de euro pentru Jovic, mai scriu englezii.

Barcelona vrea un inlocuitor pe termen lung pentru Luis Suarez iar atacantul de 21 de ani cu 3 selectii in nationala Serbiei este principala tinta, fiind urmarit de Ramon Planes si Eric Abidal in mai multe randuri, inclusiv in partida cu Inter Milano de saptamana trecuta cand Jovic a marcat golul care a calificat-o pe Eintracht in sferturi, acolo unde va juca impotriva celor de la Benfica.

Barcelona l-a cumparat deja pentru sezonul viitor pe Frenkie De Jong de la Ajax si il doreste si pe De Ligt.