Messi a fost GROPARUL Barcelonei: a ratat penalty in ULTIMUL minut! Meci MEDIOCRU terminat in pumni: Barcelona 0-0 Sevilla

Barcelona Lionel Messi Sevilla Spania
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 00:59
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 01:00

Barca s-a chinuit cu Sevilla si nu a reusit sa ii dea gol in 100 de minute! Messi vrea sa uite cat mai repede meciul asta: a ratat in prelungiri un penalty care ii putea salva pe oamenii lui Guardiola.

LIVE TEXT

min 90+6 - Meciul se incheie! Barca nu poate s-o bata pe Sevilla!

min 90+6 - Messi executa lovitura libera, Rakitic e aproape de autogol, dar Sevilla scapa si de aceasta data!

min 90+6 - Inca o eliminare la Sevilla! Navarro vede al doilea galben dupa un fault in banda stanga.

min 90+4 - Varas e IMBATABIL! Messi a batut slab penalty-ul si portarul Sevillei a scos INCA O DATA

min 90+2 - Bataie generala la mijlocul terenului! Kanoute il loveste pe Cesc si este eliminat! Jucatorii Sevillei se potolesc cu greu!

min 90+1 - Iniesta cade dupa ce e atacat din spate de Fazio, in careu, si arbitrul da penalty!

min 88 - Busquets intra la Barcelona in locul lui Xavi.

min 77 - Messi rateaza de doua ori in fata lui Varas, care l-a blocat in cativa metri! Interventia portarului de la Sevilla nu va conta. Argentinianul fusese semnalizat in pozitie de offside!

min 74 - Iese Thiago, intra Fabregas la Barcelona.

min 73 - Bara Barcelona! Iniesta ridica mingea peste Varas dupa o pasa a lui Messi, insa balonul cade pe transversala si iese in aut de poarta!

min 70 - Escude aproape de autogol dupa o centrare in fata portii de pe partea dreapta, Varas e sin nou atent si respinge in corner!

min 62 - Guardiola muta pentru prima data: Pedro intra in locul lui Keita.

min 60 - Messi paseaza pentru Villa, atacantul Barcei preia gresit, mingea sare inapoi la Messi, care paseaza pentru un sut slab al lui Iniesta.

min 59 - Iniesta patrunde pe partea stanga, centreaza in fata portii, mingea este respinsa pana la Adriano, al carui sut cu efect, de la 22 de metri, ocoleste de putin vinclul!

min 54 - Barca controleaza din ce in ce mai autoritar meciul! Iniesta trage de la marginea careului, Varas se intinde excelent si respinge.

A inceput repriza a doua!

min 45 - S-a terminat prima repriza. Barcelona 0-0 Sevilla dupa 45 de minute.

min 44 - Messi trece usor de campana in careu, trage din careu, lateral dreapta, Varas reuseste din nou sa respinga!

min 40 - Iniesta ii paseaza lui Adriano dupa ce controleaza superb mingea, ii trimite lui Adriano, a carui centrare in fata portii e reluata de David Villa. Varas intervine inca o data perfect!

min 30 - Iniesta trage in plasa laterala din careu dupa o actiune colectiva extraordinara plecata de la Messi.

min 20 - Sut superb al lui Navas de la marginea careului, Valdes scoate incredibil de sub bara!

min 16 - Armenteros incearca sa-l surprinda pe Valdes cu un sut de la distanta, insa goalkeeperul Barcelonei scapa fara gol primit!

min 10 - Prima ocazie importanta pentru Barcelona! Adriano trimite de pe dreapta in fata potii, Iniesta reia din prima si Varas are prima interventie importanta din meci!

min 7 - Messi paseaza superb pentru Iniesta, dar mijlocasul rateaza de putin contactul cu mingea

Iniesta, Messi si David Villa sunt in teren din primul minut. Pe banca, Guardiola are inca doi magicieni: Pedro si Cesc Fabregas.

Barcelona: Valdes - Alves, Mascherano, Abidal, Adriano - Thiago, Xavi, Keita - Iniesta, Messi, Villa
Rezerve: Pinto, Pedro, Fabregas, Maxwell, Cuenca, Busquets, Fondas

Sevilla: Varas - Caceres, Fazio, Escude, F. Navarro - Campana, Medel - Navas, Trochovski, Armenteros - Del Morel
Rezerve: Palop, Kanoute, Alberto, Coke, Alexis, Luna, Rakitic