VIDEO Accidentare teribilă în meciul Villarreal - FC Barcelona! Jucătorul a fost scos pe targă, plângând de durere

Francis COQUELIN fc barcelona la liga Villarreal Spania
Data publicarii: Luni 13 Februarie 2023, 14:09
Data actualizarii: Luni 13 Februarie 2023, 14:23

FC Barcelona a învins la limită în deplasare, cu scorul de 1-0, pe Villarreal, în derby-ul etapei a 24-a din La Liga.

Catalanii au marcat golul victoriei în minutul 18 al partidei de pe Estadio de la Ceramica după reușita lui Pedri, după un assist al golgheterului Robert Lewandowski.

În minutul 90, gazdele au înscris la rândul lor prin Samu Chukwueze, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de offsaid a pasatorului Yeremi Pino.

În urma acestui succes, FC Barcelona s-a distanţat provizoriu la unsprezece puncte de Real Madrid, campioana en titre şi ocupanta locului secund în clasament, care va juca miercuri pe teren propriu cu Elche.

Accidentare teribilă pentru Francis Coquelin

În minutul 32, în apropierea careului catalanilor, mijlocașul de 31 de ani a încercat să îl deposedeze pe Fanck Kessie.

Coquelin a fost lovit involuntar de adversar, când avea piciorul drept înfipit în iarbă, iar în urma duelului, fotbalistul a suferit o accidentare teribilă.

Francis Coquelin a fost scos în lacrimi de pe teren, pe targă, iar din informațiile apărute în presa spaniolă se pare că ar suferi de o ruptură a ligamentului încrucișat anterior, urmând ca un diagnostic oficial să fie anunțat după mai multe investigații medicale.