VIDEO A dat gol cu Bilbao și a început să facă twerk! Fostul jucător al Realului s-a viralizat

Takefusa Kubo Athletic Bilbao Real Sociedad Spania
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 10:51
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 10:52

Real Sociedad a jucat pe teren propriu cu Athletic Bilbao în etapa a opta din LaLiga, scor 3-0.

Real Sociedad a făcut un nou meci mare în acest sezon din LaLiga, acolo unde are trei victorii consecutive. Sociedad, care evoluează în grupele UEFA Champions League, după ce a impresionat în sezonul trecut, nu a avut probleme în duelul cu echipa lui Ernesto Valverde.

Scorul a fost deschis de Le Normand, în minutul 30, iar Takefusa Kubo a dublat avantajul gazdelor, în minutul 48. Tabela a fost închisă de Oyarzabal, în minutul 66, din pasa lui Zubimendi.

Takefusa Kubo a făcut twerk după ce a dat gol

Fostul fotbalist de la Real Madrid, pe care Sociedad a plătit 6.5 milioane de euro în iulie 2022, este al doilea cel mai bun marcator din LaLiga, având cinci reușite, la egalitate cu Robert Lewandowski și Alvaro Morata.

După ce a marcat golul de 2-0, Takefusa Kubo a avut o celebrare mai neobișnuită. Jucătorul s-a prefăcut inițial că s-a accidentat, iar apoi a început să facă twerk.

Imagini spectaculoase cu fanii lui Real Sociedad

După golul de 3-0, fanii lui Real Sociedad au început să danseze în tribune, cu suporteri ai lui Athletic Bilbao aflându-se printre ei. Imaginile au devenit rapid virale.