CE GAFA! Courtois a fost aproape sa o ingroape pe Belgia, nici Hategan nu l-a salvat! Cum a putut sa greseasca la golul Rusiei

Data publicarii: Vineri 22 Martie 2019, 08:25
Data actualizarii: Vineri 22 Martie 2019, 08:29

Vezi aici toate rezumatele primei seri din preliminariile UEFA EURO 2020.

Belgia a avut mari emotii in prima partida din preliminariile UEFA EURO 2020 pe propriul teren contra Rusiei. Tara gazda a Mondialului de anul trecut a fost aproape sa dea lovitura dupa o gafa incredibila a lui Thibaut Courtois! Portarul celor de la Real Madrid a comis-o grav in minutul 16 al partidei!

Courtois s-a impiedicat in timp ce era presat de 2 adversari si i-a dat mingea direct lui Denis Cheryshev iar jucatorul Valenciei a marcat pentru 1-1, la putin timp dupa ce Tielemans a deschis scorul! "Rezumatul sezonului lui Courtois intr-un scurt clip" a fost comentariul cel mai des al fanilor dupa gafa lui Courtois.

Courtois nu a beneficiat nici de o decizie favorabila a arbitrului roman, Ovidiu Hategan, la interventia lui Dzyuba. Hategan a acordat insa penalty, corect, pentru Belgia inainte de pauza iar Hazard a marcat pentru 2-1. Tot Hazard a stabilit pe finalul partidei scorul final, 3-1 pentru Belgia.