PRELIMINARII EURO 2020 | Hazard, DUBLA in Belgia 3-1 Rusia! Olanda 4-0 Belarus: gol din primul minut! Austria 0-1 Polonia; Croatia 2-1 Azerbaijan! | VIDEO REZUMATE

preliminarii EURO 2020 Belgia - Rusia Croatia - Azerbaijan EURO 2020 Olanda - Belarus EURO PRELIMINARII EURO 2020 | 21:45 Olanda - Belarus; Croatia - Azerbaijan; Belgia Rusia. REZUMATELE sunt la PROX, 23:30!
Live Blog
PRELIMINARII EURO 2020
Data publicarii: Vineri 22 Martie 2019, 00:42
Data actualizarii: Vineri 22 Martie 2019, 00:44

Incepe drumul catre cel mai frumos EURO: cel din 2020, cu 13 tari organizatoare. Urmareste toate rezultatele in timp real pe Sport.ro, facebook.com/www.sport.ro si in aplicatia Sport.ro!

23:43 21 Mar
REZULTATELE SERII IN PRELIMINARIILE UEFA EURO 2020!

KOSOVO 2-2 DANEMARCA (Amical)
23:32 21 Mar
GOOOL BELGIA! Hazard face dubla cu doua minute inainte de terminarea timpului regulamentar!

23:30 21 Mar
GOOOL OLANDA! Van Dijk face 4-0 in minutul 86!

23:23 21 Mar
GOOOL CROATIA! Croatii preiau conducerea prin golul lui Kramaric ('79) dupa ce au fost condusi cu 1-0!

23:13 21 Mar
GOOOL POLONIA! Piatek deschide scorul in minutul 69!

22:33 21 Mar

GOOOL BELGIA! Hazard aduce din nou Belgia la conducere dupa un penalty obtinut tot de el! 28 de goluri in 99 de meciuri pentru capitanul nationalei Belgiei, Eden Hazard!

22:31 21 Mar
GOOOL CROATIA! Barisic restabileste egalitatea!

22:23 21 Mar
GOOOL AZERBAIJAN! Vicecampioana mondiala e condusa acasa de Azerbaijan!

22:09 21 Mar
GOOOL OLANDA! Wijnaldum mareste diferenta!

22:08 21 Mar
GOOOL RUSIA! Doar doua minute ii trebuie lui Cherysev pentru a restabili egalitatea!

22:05 21 Mar
GOOOL BELGIA! Belgienii deschid scorul in fata Rusiei in minutul 14!

21:53 21 Mar
GOOOL OLANDA! Depay deschide scorul in primul minut!

20:38 21 Mar
OLANDA - BELARUS

AUSTRIA - POLONIA

BELGIA - RUSIA

SLOVACIA - UNGARIA

19:40 21 Mar
Cipru poate obtine cea mai mare victorie din istoria nationalei! Este 4-0 in minutul 38 cu San Marino! Cel mai mare succes a fost 5-0 impotriva Andorrei (in 2000 si 2014)
18:13 21 Mar
Inceput socant pentru Scotia in preliminariile UEFA EURO 2020! Era 2-0 pentru Kazahstan dupa doar 10 minute! In minutul 55, Zainutdinov a marcat pentru 3-0!
13:45 21 Mar
Preliminariile EURO 2020 debuteaza cu Olanda, Croatia, Austria, Polonia sau Belgia in prim plan.

Azi, finalista Cupei Mondiale primeste vizita celor din Azerbaijan, in timp ce Belgia intalneste Rusia. Pe www.sport.ro ai live tot ce se intampla in drumul catre cel mai frumos EURO, editia aniversara din 2020, cu 13 tari organizatoare, intre care si Bucurestiul.

Patru meciuri vor fi organizate pe National Arena, iar Romania spera sa joace in fiecare dintre ele. Nationala lui Contra intalneste Suedia in primul meci, sambata, de la ora 19:00, in direct la PROTV. Rezumatele pentru restul partidelor din preliminarii sunt la PROX in fiecare seara de la 23:30!

13:40 21 Mar

Pe 21 martie se da startul in campania de calificare pentru Campionatul European din 2020. 55 de nationale (impartite in 10 grupe de 5 si 6 echipe) se lupta pentru participarea la turneul final, competitie ce va fi gazduita in 12 orase europene, printre care si Bucuresti. Echipele care termina pe primele doua locuri din grupa se califica la UEFA EURO 2020.

Bucurestiul va gazdui, pe langa cele 4 meciuri de la EURO 2020, si tragerea la sorti a grupelor pentru turneul final. Christian Karembeu, ambasador UEFA al EURO 2020, a facut anuntul pe National Arena, la evenimentul in cadrul caruia trofeul a fost adus pe cel mai mare stadion al tarii. Tragerea la sorti a grupelor pentru EURO 2020 va avea loc pe 30 noiembrie, la Bucuresti.

Romania incepe drumul catre EURO in Suedia. Nationala lui Contra joaca sambata, 23 martie, de la ora 19:00, in direct la PRO TV. Urmatorul meci il vom juca pe teren propriu, la Cluj, cu Insulele Feroe. Partida va fi marti, 26 martie, de la ora 21:45, in direct la PRO TV.

Romania mai este in grupa cu Spania, Norvegia si Malta.

Grupa I: Belgia, Cipru, Kazakhstan, Rusia, San Marino, Scotia

Grupa J: Armenia, Bosnia si Hertegovina, Finlanda, Grecia, Italia, Liechtenstein

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • PRELIMINARII EURO 2020 | 21:45 Olanda - Belarus; Croatia - Azerbaijan; Belgia Rusia. REZUMATELE sunt la PROX, 23:30!
300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”