Nations League Irlanda de Nord Italia Norvegia Olanda Nations League Islanda, DEMOLATA de Belgia in deplasare! Cristiano Ronaldo a revenit cu o dubla de SENZATIE! Nebunie in Franta, la meciul arbitrat de Hategan! Toate REZUMATELE aici
Live Blog
NATIONS LEAGUE
Data publicarii: Marti 08 Septembrie 2020, 22:02
Data actualizarii: Miercuri 09 Septembrie 2020, 00:54

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din Nations League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

22:24 08 Sep
GOOOL CROATIA! Lovren inscrie un gol superb cu un sut din interiorul careului! Mingea a ajuns la fundas dupa un corner, acesta a preluat balonul, l-a fentat pe Hernandez si a sutat puternic! Mingea a prins efect si s-a dus direct in plasa! 0-1
22:10 08 Sep

BELGIA 2-1 ISLANDA

Islandezii au deschis scorul prin Fridjonsson in minutul 10, dar belgienii au replicat rapid prin Witsel si Batshuay in minutele 13, respectiv 17!

16:28 07 Sep
Cine se impune in grupa din care face parte Romania?

14:42 07 Sep
Cine castiga in aceasta seara? :)

11:04 07 Sep
Programul zilei de luni in Nations League

11:00 07 Sep
Meciurile din etapa a doua a Nations League continua in aceasta seara.

Pe langa partida echipei nationale a Romaniei din Austria, mai sunt programate 7 meciuri.

Cel mai tare duel este cel dintre Olanda si Italia, partida in care ii vom vedea pe teren pe Memphis Depay si Ciro Immobile.

In meciul trecut, olandezii au castigat in fata Poloniei cu scorul de 1-0, in timp ce italienii au reusit doar o remiza, scor 1-1, cu Bosnia-Herzegovina.

Un alt duel interesant din aceasta seara este cel dintre Irlanda de Nord si Norvegia, cele doua echipe facand parte din aceeasi grupa cu Romania.

Nord-irlandezii au reusit sa obtina un punct in etapa precedenta, pe Arena Nationala, egaland Romania in minutul 86. De cealalta parte, Norvegia a fost invinsa de Austria, scor 1-2, desi Haaland a reusit un super-gol.
  • Olanda - Italia si Irlanda de Nord - Norvegia, LIVE de la ora 21:45 | Echipa lui Bonucci si Immobile, in cautarea primei victorii! Programul zilei in Nations League