VIDEO Kariiim BEN-ZE-MA! Starul lui Real Madrid a egalat-o pe Spania cu o execuție de vis

Data publicarii: Duminica 10 Octombrie 2021, 23:22
Data actualizarii: Luni 11 Octombrie 2021, 00:15

Spectacol total în finala Ligii Națiunilor, disputată la Milano, pe San Siro, între Spania și Franța.

După o primă repriză ștearsă, cele două echipa au crescut mult nivelul jocului în partea secundă.

Spania a deschis scorul în minutul 65. Oyarzabal a trecut de Upamecano, a șutat cu stângul, pe jos, la colțul lung, și l-a învins pe Lloris.

Avantajul ibericilor a ținut însă doar două minute, Franța reușind să egaleze printr-o execuție de vis a lui Benzema, care a șutat imparabil din colțul careului de 16 metri.

Ediția 2018-2019 a fost câștigată de Portugalia, care a trecut în marea finală de Olanda. Spania s-a impus în ultima întâlnire directă, cu 0-2, într-un duel amical. Franța nu a mai câștigat în fața Spaniei din 2014.