VIDEO Ucraina 3-2 Romania! Nationala facuta sah mat in 2 minute!

Data publicarii: Sambata 29 Mai 2010, 21:37
Data actualizarii: Sambata 29 Mai 2010, 22:44

Romania a pierdut primul amical din deplasare cu Ucraina, fiind invinsa cu 3-2, dupa ce a reusit sa revina de la 1-0!

Nationala lui Lucescu a fost daramata in 2 minute in Ucraina! Tamas si Daniel Niculae au reusit sa intoarca scorul dupa golul marcat de Aliyev!

Seara neagra pentru Bogdan Lobont care a gresit grav la doua din golurile incasate de romani! Autogolul lui Tamas din minutul 79 a adus victoria ucrainienilor!

Golurile au fost marcate de Gabriel Tamas '56, Daniel Niculae '65, respectiv Aliev '16, Konoplianka '77 si Tamas '80 (autogol), pentru Ucraina.

1-0: Aliev a transformat o lovitura libera de la aproximativ 38 de metri cu un sut, la firul ierbii, in stanga portarului Bogdan Lobont.

1-1: Gabi Tamas l-a invins pe Piatov cu un sut de la circa 40 de metri, portarul fiind mascat de mai multi jucatori si nu a mai putut ajunge balonul.

1-2: Bilasco a interceptat un balon la mijlocul terenului, i-a pasat lui Daniel Niculae si atacantul a depasit trei adversari, dupa care a marcat cu un sut, pe jos, la coltul din dreapta al lui Piatov.

2-2: Lobont a respins in extremis o actiune a lui Sevcenko, balonul a ajuns la Konoplianca si fotbalistul ucrainean a inscris printre picioarele portarului.

3-2: Sevcenko a avut o incursiune in flancul stang, a trimis balonul peste Lobont si Tamas a inscris in propria poarta.

Romania: 1. Lobont - 2. Maftei, 4. Tamas, 5. Chivu, 3. Rat - 8. Roman (22. Deac '78), 6. Radoi, 7. Ghioane (16. Cocis '46), 10. Cr. Tanase (18. Radut '85) - 9. Bilasco (11. Mazilu '83), 17. A. Cristea (21. M. Niculae '46). Antrenor: Razvan Lucescu.

Ucraina: 12. Piatov - 5. Cigrinski, 14. Kobin (21. Oleniuk '58), 15. Osipko (2. Polevoi '62), 4. Timosciuk, 17. Mihalik, 9. Gusev (3. Fedetkii '86), 8. Aliev (11. Seleznov '89), 19. Konoplianka - 10. Milevski (23. Rotan '83), 7. Sevchenko (16. Hudobiak '90+2). Antrenor: Mirek Markevici.

Cartonase galbene: Fedetki '90+1.

Cele mai importante faze ale meciului:

Min 79: Autogol Gabi Tamas dupa o faza superba marca Sevcenko!

Min 77: GOL UCRAINA! Lobont incaseaza un gol caraghios! Konoplianka inscrie printre picioarele portarului roman care initial aparase sutul lui Sevcenko.

Min 63: GOL ROMANIA! Daniel Niculae inscrie cu un sut pe jos de la 15 metri!

Min 54: GOL ROMANIA! Tamas prinde o torpila de la 40 de metri!

Min 46: Dubla schimbare la Romania, la pauza: ies Cristea si Ghioane, intra Niculae si Cocis.

Min 24: Ocazie mare Ucraina! Sevcenko centreaza excelent pentru Konoplianko, insa acesta nu ajunge la minge in fata portii!

Min 15: GOL UCRAINA! Aliyev marcheaza un super gol dintr-o lovitura libera de la 30 de metri!

Min 9: Ocazie mare pentru Romania! Andrei Cristea primeste in careu o pasa superba de la Bilasco, insa sutul la coltul lung trece pe langa poarta!

Sursa:Mediafax