ROMANIA U21 - DANEMARCA U20 1-0 | Pustii lui Radoi castiga ultimul amical inainte de EURO! Dragus a marcat un super gol

romania u21 danemarca u20 live romania danemarca rezultat romania danemarca romania danemarca scor romania danemarca Nationala
Data publicarii: Luni 25 Martie 2019, 20:18
Data actualizarii: Luni 25 Martie 2019, 21:03

Urmareste cele mai tari faze din amicalul Romania U21 - Danemarca U20 pe www.sport.ro, pe facebook.com/www.sport.ro si in aplicatia sport.ro!

Min 77 Jucatorul FCSB are o noua sansa importanta de a marca. De aceasta cauta vinclul coltului scurt, dar din nou portarul advers se opune!
Min 74
Florinel Coman are singura ocazie din repriza a doua! Sutul acestuia, spre vinclul coltului lung, respins de portarul danezilor.
Min 46 A inceput repriza a doua!

Min 45 Final de prima repriza!
Min 43 GOL Romania! Dragus prinde un sut fabulos in vinclul coltului lung si deschide scorul!

Min 27
Nedelcu trage puternic de la distanta, portarul danezilor respinge cu greu de sub transversala.
Min 4
Prima mare ocazie a meciului! Sutul violent al lui Morutan este boxat de portarul danez.
Min 1 A inceput partida!

• ROMANIA U21 - DANEMARCA U20, ora 19:00 | Ultimul test al jucatorilor lui Radoi inainte de EURO! Capitanul Radu a plecat din cantonament

UPDATE | Situatie incredibila in Marbella! Meciul Romaniei U21 contra Danemarcei va incepe cu o intarziere de cel putin 15 minute! Danezii au gresit locatia si au mers la alt stadion.

Echipa de start a Romaniei: Cabuz - Butean, Pascanu, R. Grigore, R. Boboc - Nedelcu, Morutan - Olaru, Fulop, Dragus - Tudorie

Romania U21 - Danemarca U20, ora 19:00, este ultimul meci de pregatire al nationalei lui Radoi inaintea Campionatului European din aceasta vara din Italia si San Marino.

Romania s-a calificat la un turneu final european dupa o pauza de 20 de ani, iar nationala condusa de Mirel Radoi a fost repartizata intr-o grupa extrem de dificila alaturi Croatia, Anglia si Franta.

Romania U21 a mai disputat o partida amicala in cantonamentul din Spania, chiar impotriva tarii gazda, meci pierdut de "tricolorii mici", scor 0-1. Pentru meciul din aceasta seara, Radoi nu se va putea baza pe capitanul Ionut Radu. Portarul celor de la Genoa s-a intors la echipa de club dupa ce se intelesese cu selectionerul sa ramana in cantonament doar pentru o partida.

FRF a anuntat initial ca nationala de tineret va juca o partida amicala cu selectionata U21 a Danemarcei, calificata la turneul din vara, insa adversarul este altul. Oficialii Federatiei au revenit si au spus ca Romania va juca impotriva nationalei U20 a danezilor, in timp ce selectionata U21 joaca in aceasta seara cu Franta, la Brest.