Jucatorul pentru care Hagi a facut scandal a fost convocat pana la urma si a dat gol pentru Romania: victorie 2-0 la U17!

Florinel Coman Romania U17 Nationala
Data publicarii: Sambata 14 Martie 2015, 16:15
Data actualizarii: Sambata 14 Martie 2015, 16:20

Romania a invins-o pe Sparta Rotterdam cu 2-0 in ultimul meci de verificare inaintea debutului la Turul de Elita

Florinel Coman, golgheterul pentru care Hagi a facut scandal ca nu a fost convocat la ultimele meciuri de pregatire, a marcat un gol in partida cu Sparta Rotterdam.

Prima repriza a meciului a avut 40 de minute, iar a doua 45. Golurile au fost marcate de Tanase '70 si Coman '85.

Echipa folosita de antrenorul Bogdan Vintila a fost urmatoarea: Suciu - Capusa, Ghita, Fridrich, Vladescu (Grecu '60) - Ciobanu (Tanase '41), Kilyen (Casap '65), Oaida (Hagi '65) - Dobre, Petre (Coman '55), Carnat (Mihalcea '65).

Pentru juniorii Romaniei urmeaza doua zile libere, inainte de a pregati primul meci de la Turul de Elita din Anglia, contra Sloveniei, din 21 martie.

In grupa decisiva pentru calificarea la Campionatul European din Bulgaria, Romania va mai intalni Norvegia (23 martie) si Anglia (26 martie).