România U17, învinsă de Cehia U17. "Tricolorii" conduceau cu 2-0 în minutul 84: ce a urmat

Romania U17 Cehia U17 Nationala
Data publicarii: Marti 08 August 2023, 21:21
Data actualizarii: Miercuri 09 August 2023, 16:18

Naționala U17 a României a disputat un meci amical cu reprezentativa Cehiei.

"Tricolorii" au pierdut în mod surprinzător, scor 2-3, după ce în minutul 84 aveau avantaj, 2-0. Confruntarea a avut loc la Teplice (Cehia), iar scorul a fost deschis de Kevin Taran, atacant care evoluează în Franța, la Sarcelles.

Yanis Pîrvu a mărit avantajul pentru români, în minutul 75, însă adversarii au reușit o revenire spectaculoasă.

Kolarik (85’), Micek (90+4’) și autogolul lui David Dumitra au stabilit scorul final al partidei.

Joi, 10 august, cele două naționale se vor înfrunta într-un nou meci amical. Partida va avea loc de la ora 12:00, potrivit frf.ro.