Gardos si Chiriches, rezerve in Chelsea 1-1 Southampton si Man United 3-0 Tottenham! Real Madrid 2-0 Levante, cu dubla lui Bale

23:13 15 Mar

Faza controversata la golul de 1-0 al Realului!

Reusita de 1-0 a lui Gareth Bale din meciul cu Levante l-a...suparat pe Cristiano Ronaldo. Portughezul a fost cel care a reluat primul din foarfeca, dar portarul lui Levante a respins, pentru ca mai apoi Bale sa trimita in poarta.

Camerele televiziunii spaniole au surprins un moment bizar, Ronaldo facand un gest neasteptat dupa reusita colegului sau!

CLICK AICI PENTRU VIDEO

22:20 15 Mar

Real 2-0 Levante | Fazele meciului

Min 40 - GOOOL Real | Bale face dubla dupa ce deviaza sutul lui Cristiano Ronaldo
Min 17 - GOOOL Real | Bale inscrie dupa ce Navarro a inscris de pe linia portii foarfeca lui Cristiano Ronaldo

Min 4 - Ronaldo are o sansa mare, dar sutul sau loveste bara

22:01 15 Mar

22:00 LIVE Real Madrid - Levante | Echipele de start

20:56 15 Mar

Meci fantastic pentru Victor Piturca. Antrenorul roman are 3-0 in minutul 66 si urca pe locul 3 in clasament, peste Al Hilal, fosta echipa a lui Reghecampf.

18:48 15 Mar

Sahtior castiga cu 6-0 dupa ce a luat 7-0 de la Bayern

Dupa ce a incasat 7-0 de la Bayern in grupele Ligii Campionilor, Sahtiorul lui Mircea Lucescu nu a avut mila de adversari in campionat.

Srna, Marlos de doua ori, Gladkyj, Taison si Alex au marcat in victoric u 6-0 a lui Sahtior in fata lui Olimpik Donetk. Sahtior este pe locul 2 in clasament, la 4 puncte de Dinamo Kiev, care are si un meci mai putin disputat.

18:47 15 Mar

Repriza geniala pentru Manchester United, in fata lui Tottenham. Fara Chiriches in teren, apararea oaspetilor a incasat 3 goluri, de la Fellaini, Carrick si Rooney. Atacantul a sarbatorit dupa gol facandu-se ca isi da singur KO, dupa celebrul filmulet care circula pe Internet, in care isi ia KO dupa o lupta in joaca cu un prieten. Chiar si arbitrul a savurat "show-ul" lui Rooney.

17:47 15 Mar

FINAL Chelsea 1-1 Southampton | Mourinho se duce la 6 puncte in fruntea clasamentului, cu un meci mai putin disputat.

15:51 15 Mar

Min 18 / Chelsea 1-1 Southampton / Centralul Mike Dean acorda foarte usor un penalty pentru Southampton dupa un duel intre Matici si Mane.

Dusan Tadici transforma lovitura de la 11 metri.

15:45 15 Mar

Min 10 / Chelsea 1-0 Southampton / Diego Costa deschide scorul cu o lovitura de cap din 6 metri, iar Chelsea are in acest moment 8 puncte avans fata de City.

Este al 18-lea gol marcat de Costa, cel mai bun marcator al sezonului in Premier League.

14:42 15 Mar

Gardos e rezeva in Chelsea - Southampton, meciul care poate decide titlul in Anglia.

14:05 15 Mar

Doua super meciuri sunt programate astazi in Premier League (Chelsea - Southampton, Manchester United - Tottenham), iar lupta la titlu ar putea fi decisa in mare parte, in cazul in care Chelsea o invinge pe teren propriu pe Southampton.

Partida de pe Stamford Bridge este programata la ora 15:30.

De la ora 18:00 incepe Manchester United - Tottenham, un meci intre doua echipe aflate in lupta pentru Champions League. United si Tottenham sunt despartite de trei puncte in clasament.

09:42 15 Mar

Leo Messi a devenit liderul clasamentului marcatorilor din Europa dupa cele doua goluri inscrise aseara in poarta lui Eibar.

Messi a ajuns la 32 de goluri marcate in campionat, cu doua mai multe decat Cristiano Ronaldo.

Messi a avut un inceput de an formidabil, cu 17 goluri marcate in campionat in 2015.

21:22 14 Mar

Surpriza imensa in Anglia. Burnley, ultima clasata, o bate pe Man City, locul 2. Chelsea este la 5 puncte lider si are un meci mai putin.

20:53 14 Mar

FINAL Barcelona castiga cu 2-0 prin dubla lui Messi si se duce la 4 puncte in fata lui Real Madrid in clasament, care joaca maine de la 22:00 cu Levante.

20:13 14 Mar

Min 55 / Goool Barcelona / Messi inscrie cu capul in urma unui corner. Argentinianul reuseste dubla dupa o lovitura de la 12 metri. Messi era nemarcat. Messi are 17 goluri in 2015 pana acum.

19:34 14 Mar

Min 31 / Goool Barcelona / Messi deschide scorul pe terenul lui Eibar din penalty! Un fundas al gazdelor a facut hent in careu, arbitrul a aratat fara ezitare punctul cu var, iar Messi a transformat

18:33 14 Mar

Pantilimon, acuzat ca a gafat la golul 2 inscris de Aston Villa, dupa ce a ezitat sa iasa la minge. VIDEO AICI

Vi se pare ca e gafa sau e fundasul care lasa mingea sa treaca de vina?

17:55 14 Mar

E prima data in cariera lui Pantilimon cand ia 4 goluri intr-o repriza. Pantilimon a mai luat 4 goluri de la City, 2 in fiecare repriza. Ultima data cand Panti a luat 4 goluri a fost in martie 2013, in Olanda 4-0 Romania.

17:46 14 Mar

Sunderland 0-4 Aston Villa. Este incredibil ce se intampla, Benteke reuseste si el dubla pentru Aston Villa chiar inainte de pauza.

17:44 14 Mar

Cu reusitele de azi, Agbonlahor i-a dat 4 goluri in ultimele 3 meciuri lui Pantilimon.

17:38 14 Mar

Sunderland 0-3 Aston Villa - Dezastru pentru Pantilimon, Aston Villa da al treilea gol la rand. Agbonlahor reuseste dubla!

17:27 14 Mar

Sunderland 0-2 Aston Villa - Agbonlahor inscrie la doar 2 minute dupa golul lui Benteke. Apararea lui Sunderland e la pamant.

17:17 14 Mar

Sunderland 0-1 Aston Villa - Benteke deschide scorul rapid. Pantilimon primeste gol la prima faza de gol.

15:09 14 Mar

Barcelona joaca in aceasta seara cu Eibar, in timp ce meciul Realului cu Levante este programat pentru duminica seara.

15:03 14 Mar

Costel Pantilimon este anuntat titular in partida pe care Sunderland o joaca pe teren propriu, de la ora 17:00, cu Aston Villa.

Manchester City se poate apropia la doua puncte de Chelsea pentru cel putin 24 de ore, in cazul in care castiga meciul din aceasta seara cu Burnley.