Ce note au primit românii după victoria 4-1 cu Bosnia. Pușcaș a "împușcat-o" pe cea mai mare

Romania - Bosnia George Puscas Nations League Nationala Andrei Rațiu și George Pușcaș
Data publicarii: Marti 27 Septembrie 2022, 09:40
Data actualizarii: Marti 27 Septembrie 2022, 09:38

România s-a duelat cu Bosnia și Herțegovina în ultimul meci din Liga B, Nations League, scor 4-1.

"Tricolorii" s-au impus în Giulești cu lejeritate, pe un stadion în care au fost prezenți aproape 13 mii de suporteri

Potrivit SofaScore, cea mai mare notă care s-a dat în România - Bosnia a fost a lui George Pușcaș - 8.7. Intrat în minutul 65 în locul lui Denis Alibec, atacantul a realizat "dubla" și a securizat victoria "tricolorilor"

Cea mai mică notă a elevilor lui Edward Iordănescu a fost a lui Deian Sorescu - 6.4 - care a fost și schimbat în minutul 56 de intrarea lui Mario Camora pe suprafața de teren.

Restul de note din România - Bosnia

România, primul unsprezece: Radu (6.7) - Rațiu (7.5), Rus (6.6), Burcă (7.1), Bancu (8.3) - R. Marin (6.9), Olaru (7.2), Man (7.5), Stanciu (7.5), Sorescu (6.4) - Alibec (6.7);

• România, rezervele intrate pe parcurs: Nedelcearu (6.5), Camora (6.7), Cordea (6.6);

Bosnia, primul unsprezece: Vasilj (5.7) - Dedic (6.8), Serbecic (6.2), Kovacevic (6.7), Civic (6.5) - Saric (6.7), Cimirot (6.5), Gojak (6.7) - Demirovic (6.3), Prevljak (6.7);

• Bosnia, rezervele intrate pe parcurs: Sanicanin (6.7), Kolasinac (6.3), Danilovic (6.1), Duljevic (6.9).

România - Bosnia 4-1

Dennis Man a deblocat tabela în minutul 38, după pasa excelentă dată de Bancu. Pușcaș a majorat diferența în minutul 73, în urma assistului aceluiași jucător.

Dzeko a redus diferența în minutul 77, însă Rațiu a înscris golul trei al "tricolorilor" la două minute distanță, iar Pușcaș a închis tabela la 4-1 în minutul 86.

Chiar dacă a câștigat cu Bosnia și Herțegovina, naționala a retrogradat în Liga C din Nations League, după rezultatele slabe din iunie, când au fost bătuți de Muntenegru în două rânduri (0-3 / 0-2).