VIDEO EXCLUSIV Ce ghinion pentru Andrei Burcă! Stoperul naționalei s-a accidentat chiar în debutul actului secund cu Germania

Data publicarii: Vineri 08 Octombrie 2021, 23:00
Data actualizarii: Vineri 08 Octombrie 2021, 23:10

Germania - România, meci din Grupa J a preliminariilor CM din Qatar, LIVE pe Pro TV și Voyo.

Imediat după pauza meciului de la Hamburg din Grupa J a preliminariilor, Germania - România, la scorul de 1-0 pentru tricolori (gol Ianis Hagi), selecționerul Mirel Rădoi a rămas fără unul dintre cei mai buni jucători ai primei reprize.

Andrei Burcă a suferit o întindere și a rămas întins pe gazon, în propriul careu. Echipa medicală a intervenit prompt, dar când stoperul CFR-ului și-a dat seama că nu mai poate continua, a lovit cu furie, de trei ori, cu pumnul în gazon.

Andrei Burcă revenise după o accidentare care l-a ținut o lună pe tușă.

Burcă a fost înlocuit cu colegul său de la CFR, Cristi Manea, dar după trei minute, Serge Gnabry a restabilit egalitatea cu un șut în cros, de la 20 metri.