Video - In Italia si Portugalia,

Data publicarii: Joi 22 Februarie 2007, 10:22
Data actualizarii: Joi 22 Februarie 2007, 10:22
EGALUL E LA PUTERE

Fara Chivu accidentat, Roma n-a reusit decat un 0-0 acasa cu Lyon. Roma a reusit al 9-lea meci consecutiv fara infrangere acasa in Europa, insa francezii sunt favoriti la calificarea pentru a patra oara consecutiv in sferturile Champions League, acolo unde au fost eliminati de fiecare data din 2004 incoace.

• In Italia si Portugalia,

Valencia a plecat neinvinsa de la Milano, dupa victoriadin weekend in fata Barcelonei. Inter a condus de 2 ori si a fost la 4 minute distanta de o victorie. Inter a avut 1-0 la pauza, dupa golul lui Cambiasso, insa David Villa a egalat dupa o ora de joc. Brazilianul Maicon a readus sperantele pentru Inter, care a eliminat-o pe Valencia in sferturile Ligii in 2002 si 2003. Silva a reusit egalarea pentru Valencia, care e acum favorita pentru un loc in sferturi.

Porto - Chelsea, intoarcerea lui Mourinho in orasul cu care a castigat Champions League in 2004, s-a decis in primul sfert de ora. Porto a lovit prima prin Meireles, dupa un voleu de senzatie de la marginea careului. Portughezii s-au bucurat doar 4 minute. Shevchenko a inscris al 58-lea gol in UEFA Champions League si a devenit cel mai tare marcator din istoria cupelor europene - la egalitate cu legendarul Gerd Muller.