Thomas Tuchel nu stă la discuții! Starul de la Bayern Munchen care nu va juca în primul meci cu Real Madrid
![Thomas Tuchel nu stă la discuții! Starul de la Bayern Munchen care nu va juca în primul meci cu Real Madrid Thomas Muller Bayern Munchen Thomas Tuchel](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/04/21/image_galleries/812390/thomas-tuchel-nu-sta-la-discutii-starul-de-la-bayern-munchen-care-nu-va-juca-in-primul-meci-cu-real-madrid_size6.jpg)
Real Madrid, Bayern Munchen, PSG și Borussia Dortmund sunt echipele calificate în semifinalele UEFA Champions League, din acest sezon.
Bayern Munchen și Real Madrid sunt adversare într-una dintre semifinale, urmând ca primul meci să aibă loc pe Allianz Arena, pe 30 aprilie, de la ora 22:00.
Fără șanse la titlu și Cupa Germaniei, Bayern Munchen a rămas cu o singură șansă de a câștiga un trofeu în acest sezon, cel din UEFA Champions League.
Înaintea partidei de la sfârșitul lunii aprilie, formația antrenată de Thomas Tuchel s-a impus cu scorul de 5-1, Muller reușind să marcheze o dublă. Chiar și în aceste condiții, atât jucătorul, cât și tehnicianul neamț s-au declarat nemulțumiți de evoluția atacantului.
"Nu a fost un meci ușor pentru mine. Nu sunt încântat de felul în care am jucat", a spus Thomas Muller.
"Forma sa nu a fost una bună. Golurile au fost excelente, dar nu a avut o evoluție ok", a spus și Tuchel, care a răspuns ferm dacă va fi titular în primul meci cu Real Madrid: "Nu. Știe deja asta. Trebuie să muncească pentru asta. A văzut partida în același fel".
Thomas Muller și-a prelungit contractul cu Bayern Munchen
Legenda clubului Bayern Munchen, la care a jucat întreaga carieră, şi-a prelungit contractul pentru încă un sezon.
Fotbalistul neamț avea contract cu campioana din Bundesliga până în iunie 2024, iar jucătorul de 34 de ani a semnat prelungirea înțelegerii până în 2025.
"Acesta este al 25-lea meu sezon la Bayern", a declarat germanul, care a câştigat deja toate trofeele importante cu clubul bavarez. Thomas Muller a debutat ca profesionist la Bayern Munchen în 2008, după ce a ajuns la echipa de juniori în anul 2000.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News