Ciprian Tatarusanu AC Milan tatarusanu accidentare Liga Campionilor
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 14 Februarie 2023, 23:40
Data actualizarii: Marti 14 Februarie 2023, 23:59

Tătărușanu a avut o prestație sigură în AC Milan - Tottenham (1-0), meci din prima manșă a optimilor Champions League.

• Emoții pentru Tătărușanu în meciul cu Tottenham. Românul a urlat de durere. Ce s-a întâmplat.
  • Brahim Diaz a înscris unicul gol al meciului în minutul 7.

În minutul 58 al meciului de pe San Siro, la 1-0 pentru gazde, Ciprian Tătărușanu s-a accidentat, dar a strâns din dinți și a continuat partida. Stefano Pioli, antrenorul lui AC Milan, a sesizat că Tătărușanu are probleme și l-a trimis pe Mirante, goalkeeper-ul de rezervă, la încălzire.

Ce s-a întâmplat pe San Siro

La o fază simplă în care Tătărușanu a avut prim-planul și a prins o minge la înălțime, Lenglet, care nu a mai putut ajunge la minge, l-a împins cu șoldul în sărituă.

Fostul portar de la FCSB a aterizat greșit și a avut probleme la glezna piciorului stâng. Imediat a intrat pe teren echipa medicală care i-a acordat îngrijiri timp de două minute.

Regizorul transmisiunii a scos în evidență momentul și a captat prin cadre succesive chipul transfigurat de durere al lui Tătărușanu, care a rezistat și a rămas pe teren.

Fotografii: Imago și Digi Sport