Real Madrid Champions League Manchester City Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 10 Aprilie 2024, 09:01
Data actualizarii: Miercuri 10 Aprilie 2024, 09:02

Real Madrid – Manchester City s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, în prima manșă din sferturile de finală ale Champions League.

Bernardo Silva a deschis scorul încă din minutul 2, însă Ruben Dias a marcat în propria poartă în minutul 12. Real a trecut în avantaj dopă doar două minute după reușita lui Rodrygo.

Meme-urile apărute după Real Madrid – Manchester City

În repriza secundă, City a controlat jocul, iar Foden a restabilit egalitatea în minutul 66, cu o execuție splendidă. Gvardiol a marcat și el după doar cinci minute. Scorul final a fost stabilit în minutul 79 de Fede Valverde. Astfel, calificarea în ”careul de ași” se va juca pe Etihad.

Partida a fost un adevărat spectacol, iar pe Etihad se anunță un meci incendiar.

După meciul de pe Santiago Bernabeu, spaniolii s-au dezlăunțuit pe internet și au realizat meme-uri care mai de care mai haioase. Ținta principală a spaniolilor a fost Erling Haaland, pe care l-au considerat ”absent” la meciul de pe Santiago Bernabeu.

Partida retur dintre Manchester City și Real Madrid este programată miercuri, 17 aprilie, de la 22:00.