Scandal urias dupa Arsenal - Bayern. UEFA pregateste sanctiuni record dupa un GEST obscen! Ce a facut portarul lui Arsenal

Arsenal Bayern Munchen UEFA Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 20 Februarie 2014, 08:45
Data actualizarii: Joi 20 Februarie 2014, 08:44

►Drumul spre Torino incepe joi, ora 20:00, Dnepr – Tottenham in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Portarul lui Arsenal, Wojciech Szczesny, a fost eliminat si risca o suspendare de lunga durata dupa infrangerea cu 0-2 a lui Arsenal in fata lui Bayern, chiar pe Emirates. Kroos si Muller au inscris cele 2 goluri, Arsenal fiind nevoita sa joace mai bine de 50 de minute in inferioritate dupa eliminarea portarului polonez.

Szczesny a primit cartonas rosu in minutul 37 dupa un fault la Arjen Robber in careu. El a fost inlocuit cu Lukasz Fabianski, eroul lui Arsenal din meciul de Cupa Angliei contra celor de la Liverpool. In drumul sau spre cabine, Szczesny a facut un gest obscen, indreptat se pare catre cel de-al 4-lea arbitru al meciului! Szczesny risca sa fie suspendat de catre UEFA pentru acest gest, anunta englezii.

Alaba a ratat penalty-ul acordat de Nicola Rizzoli, la fel cum ratase si Mesut Ozil in startul meciului. Pentru Arsene Wenger, eliminarea lui Szczesny este cea cu numarul 100 de cand a ajuns la Arsenal in 1996. In topul eliminarilor, Patrick Vieira conduce cu 10 cartonase rosii primite, urmat de Martin Keown cu 7. Apoi sunt nu mai putin de 6 jucatori care au fost eliminati de cate 4 ori de la Arsenal in era Wenger - Dennis Bergkamp, Gilles Grimandi, Laurent Koscielny, Ray Parlour, Emmanuel Petit si Robin van Persie