VIDEO UPDATE | Jucătorii lui Atletico și City au continuat bătaia pe tunelul spre vestiare. Poliția, nevoită să intervină

Liga Campionilor Atletico Madrid Manchester City Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 14 Aprilie 2022, 00:26
Data actualizarii: Joi 14 Aprilie 2022, 08:04

Manchester City, calificare cu năbădăi în semifinalele Ligii Campionilor.

City a remizat, miercuri, în deplasare, scor 0-0, în meciul cu Atletico Madrid, din manşa a doua a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, calificându-se în penultimul act. În tur, „cetățenii” s-a impus cu 1-0.

Felipe a fost eliminat în minutul 89

A fost un final de meci extrem de tensionat. Felipe Monteiro (32 de ani) a văzut direct cartonașul roșu din cauza unui gest golănesc asupra lui Phil Foden (21 de ani), comis în minutul 89 al meciului.

Felipe a avut o intrare tare la Foden, apoi jucătorii celor două echipe au început să se îmbrâncească. Fundaşul brazilian al gazdelor a fost eliminat după acea fază, primind al doilea cartonaş galben. Partida a fost prelungită 12 minute.

În semifinalele programate la 26/27 aprilie şi 3/4 mai se vor întâlni Manchester City - Real Madrid şi Liverpool - Villarreal.

Conflictul a continuat și pe dunelul care duce la vestiare

Disputele au continuat și după fluierul final. Jucătorii City au stat mai mult pe jos în ultimele minute ale meciului, iar acest lucru l-a enervat pe Cholo, care a aplaudat ironic spre banca lui Guardiola.

La finalul meciului, Simeone s-a dus în viteză la arbitrul Daniel Siebert, pentru a-i cere socoteală, deoarece și-ar fi dorit ca acesta să prelungească și mai mult partida. Cearta a continuat și pe tunelul spre vestiare. Tot acolo, potrivit Marca, Savic, Hermoso și Berta i -au înfruntat pe cei de la City, iar UEFA s-a văzut nevoită să ceară Poliției să intervină.