REZULTATE LIGA CAMPIONILOR // Doua SOCURI: Ludogorets, eliminata de Videoton! PAOK a distrus-o pe Basel! Toate echipele calificate

Ludogorets Liga Campionilor uefa champions league videoton Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 02 August 2018, 08:56
Data actualizarii: Joi 02 August 2018, 09:03

Ludogorets, campioana Bulgariei, a fost eliminata din preliminariile UEFA Champions League.

Iata toate rezultatele din turul 2 preliminar si echipele calificate:

HJK - BATE 1-2 (in tur 0-0)
Midtjylland - FC Astana 0-0 (in tur 1-2)

Marti:

Hapoel Beer Sheva - Dinamo Zagreb 2-2 (in tur 0-5)
Seriff - Skhedija 0-0 (in tur 0-1)
Spartak Trnava - Legia 0-1 (in tur 2-0)

Ludogorets, OUT!

Ludogorets Razgrad, cu Moti titular si Keseru intrat pe parcurs, a pierdut cu 0-1 meciul jucat pe terenul lui Videoton, in Ungaria. Hadzic a marcat unicul gol, in minutul 45, dupa ce Ludogorets a ramas in inferioritate numerita in minutul 39.

Ludogorets a ramas in 10 oameni dupa ce Misidjan a primit doua galbene in 10 minute, intre minutele 29 si 39. Moti a fost titular si a luat un galben in minutul 87.

Keseru a intrat in minutul 67, dar nu a reusit sa egaleze.

PAOK a eliminat-o pe Basel

PAOK a avut parte de un retur mult mai usor in Elvetia decat partida tur din Grecia. Echipa lui Razvan Lucescu a castigat cu 3-0 pe terenul lui Basel dupa ce reusise sa castige si "acasa", scor 2-1.

Varela, fostul jucator al Stelei, a deschis scorul in minutul 7, Prijovic a marcat pentru 2-0 in minutul 52, iar El Kaddouri a stabilit rezultatul final in minutul 60.

Basel va merge in Europa League unde poate da peste echipa altui roman. Basel poate juca impotriva Viitorului, daca formatia lui Hagi va trece de Vitesse. In tur, Viitorul a remizat cu olandezii pe teren propriu, scor 2-2.