Rău cu Messi, rău și fără Messi! PSG nu a convins nici aseară, iar Mbappe a fost printre cei mai slabi

PSG Georginio Wijnaldum Liga Campionilor Mbappe RB Leipzig Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 09:17
Data actualizarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 12:52

Lipsită de starul argentinian, echipa lui Pochettino a scos doar un egal la Leipzig.

Fără Messi, accidentat, PSG a remizat aseară cu RB Leipzig, 2-2 în etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor, primind al doilea gol în prelungirile întâlnirii.

A revenit în schimb Mbappe, care a fost însă printre cei mai slabi de pe teren. Site-urile franceze l-au notat în general cu 5, dar cea mai aspră publicație online a fost footmercato.net, care i-a dat 4! Tot 4 a primit și în L'Equipe.

Wijnaldum, la cel mai bun meci al său pentru PSG

”Titularizat în centrul atacului, geniul francez nu a ezitat la început să-și aducă aportul la soluțiile ofensive ale echipei, însă a devenit apoi prea discret. Numărul 7 de la parizieni a ratat câteva oportunități mari și a fost înlocuit în minutul 90+4 de Icardi”, a scris footmercato.net.

Omul meciului a fost Georginio Wijnaldum, autorul unei duble pentru PSG, la cea mai bună partidă a sa de când a ajuns la echipă.