Manchester City Liga Campionilor penalty Schalke 04 uefa champions league Liga Campionilor PENALTY acordat cu ajutorul VAR in Schalke - City! Jucatorii lui Guardiola au protestat vehement la un hent evident: FOTO
Data publicarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 22:46
Data actualizarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 22:51

Schalke a condus-o cu 2-1 pe City la pauza meciului de la Gelsenkirchen! Nemtii au marcat din doua lovituri de la 11 metri.

Manchester City a deschis scorul pe terenul lui Schalke 04 gratie unei greseli a lui Salif Sane. Fotbalistii lui Guardiola au profitat, iar Kun Aguero a marcat in poarta lui Fahrmann.

Schalke a reusit sa intoarca, insa, scorul in decurs de 4 minute, din doua lovituri de la 11 metri. In minutul 38, nemtii au obtinut un penalty cu ajutorul VAR, dupa un sut blocat cu mana de Kyle Walker. In prima faza, arbitrul nu a indicat punctul cu var, dar reluarea video a aratat ca Walker a atins mingea cu mana.

• PENALTY acordat cu ajutorul VAR in Schalke - City! Jucatorii lui Guardiola au protestat vehement la un hent evident: FOTO

Patru minute mai tarziu, Fernandinho a faultat in propriul careu, la o lovitura libera executata in adancime, iar centralul Carlor Del Cerro nu a mai avut nevoie de arbirajul video.