Chelsea, Inter, Arsenal si Napoli sunt in optimi! Sahtior, calcata in picioare de Eintracht, 9 goluri in dubla Rennes - Betis! TOATE REZULTATELE!

SEVILLA - LAZIO Europa League Radu Stefan Europa League
Live Blog
EURPA LEAGUE
Data publicarii: Joi 21 Februarie 2019, 23:53
Data actualizarii: Vineri 22 Februarie 2019, 07:42

Comentam impreuna toate fazele din partida Sevilla - Lazio pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

23:44 21 Feb

GOOOL LEVERKUSEN! Nemtii egaleaza, insa e nevoie de inca un gol pentru a intoarce meciul

23:42 21 Feb
GOOOL CHELSEA! Hudson-Odoi inscrie si el!

GOOOL KRASNODAR! Cand nimeni nu mai spera, in minutul 84, Krasnodar face un pas mare spre calificare. Partida putea intra in prelungiri

23:38 21 Feb
GOOOL INTER! Perisic inscrie si el pentru 3-0!

23:32 21 Feb
GOOOL CHELSEA! Reusita superba din lovitura libera a lui Barkley!

23:28 21 Feb
GOOOL SLAVIA! Cehii sunt dezlantuiti pe terenul lui Genk! Este 4-1 pentru Slavia! Dubla Skoda!

23:23 21 Feb
GOOOL SLAVIA! Skoda rezolva in proportie de 99% calificarea Slaviei!

23:14 21 Feb

GOOOL SLAVIA PRAGA! Traore mareste avantajul Slaviei!

23:13 21 Feb
GOOOL CHELSEA! Olivier Giroud inscrie si calificarea pare asigurata pentru echipa engleza!

22:42 21 Feb
GOOOL BETIS! Lo Celso inscrie si el dupa cele doua goluri ale adversarilor!

22:39 21 Feb
GOOOL Dinamo Kiev! Fran Sol deschide scorul in minutul 32!

22:34 21 Feb
GOOOL RENNES! Hanou inscrie si el in minutul 30!

22:26 21 Feb
GOOOL SLAVIA PRAGA! Coufal restabileste egalitatea!

GOOOL RENNES! Bensebaini deschide scorul in fata lui Betis!

22:24 21 Feb
GOOOL INTER! Ranocchia face 2-0!

22:15 21 Feb
GOOOL INTER! Vecino deschide scorul cu Rapid Viena, echipa lui Andrei Ivan!

22:14 21 Feb
GOOOL GENK! Leandro face 1-0 in confruntarea cu Slavia!

21:50 21 Feb

FINAL! Sevilla s-a calificat de miercuri in optimile Europa League! In aceasta seara s-au mai calificat Arsenal, Dinamo Zagreb, Eintracht, Napoli, Salzburg, Valencia, Villarreal si Zenit

21:41 21 Feb
GOOOOOL EINTRACHT! Ante Rebic inscrie cu un sut de la marginea careului!

21:34 21 Feb
GOOOOOOL VILLARREAL! Fornals inscrie si meciul nu va avea prelungiri! Sporting are nevoie de un gol pentru calificare!

21:33 21 Feb
GOOOOOOL EINTRACHT! Contraatac superb al nemtilor, Haller scapa singur cu portarul si il pacaleste cu o fenta de pasa, inscriind usor! Sahtior are nevoie de 2 goluri pentru calificare

Cei de la Eintracht au avut mari emotii mai devreme la o bara a celor de la Sahtior!
21:30 21 Feb
GOOOOOOL ZENIT! Duelul cu cele mai multe rasturnari de situatie e la St Petersburg! Azmoun reuseste dubla si Zenit e din nou echipa calificata la acest scor, 3-2 la general! Fener are nevoie de un gol pentru calificare

21:29 21 Feb

GOOOOOL NAPOLI! Inscrie si Ounas, e 5-1 la general pentru echipa lui Chiriches!

21:26 21 Feb
GOOOOL DINAMO ZAGREB! Inscrie si Petkovic, se face 4-2 la general pentru croati!

21:23 21 Feb
GOOOOOL VALENCIA! Spaniolii sunt calificati in optimi, avand 3-0 la general cu Celtic si un om in plus!
21:16 21 Feb
GOOOOOOL SAHTIOR! Junior Moraes inscrie cu un sut din careu si dubla devine din nou tensionata - este 4-3 pentru Eintracht la general!

21:13 21 Feb
GOOOOOL ARSENAL! Sokratis, intrat in repriza a doua in locul lui Koscielny, inscrie dupa un nou corner!
21:09 21 Feb
Vlad Chiriches a rezistat 55 de minute pe teren la prima partida jucata din septembrie! In locul lui a intrat Luperto
21:07 21 Feb
Iata echipele de start din meciurile care incep la 22.00! Andrei Ivan este titular la Rapid Viena contra Interului, Baluta este rezerva la Slavia Praga

20:43 21 Feb
GOOOOOL SPORTING! Surpriza mare in Spania! Sporting egaleaza la general scorul in dubla cu Villarreal!
20:42 21 Feb

GOOOOOL NAPOLI! Reusita superba a lui Verdi, din voleu, dupa ce Mertens a ridicat mingea peste apararea elvetienilor. 4-1 la general pentru italieni.

20:41 21 Feb
GOOOOOL SALZBURG! Austriecii sunt dezlantuiti! Daka reuseste dubla
20:40 21 Feb
GOOOOOL FENERBAHCE! Mehmet Topal da lovitura la St Petersburg iar Fener e calificata in acest moment gratie golului in deplasare! 2-2 la general
20:38 21 Feb
GOOOOOL ZENIT! Azmoun inscrie pentru 2-0 iar Zenit este la acest scor calificata in optimi!
20:37 21 Feb
GOOOOL ARSENAL! Mustafi inscrie cu o lovitura de cap dupa un corner iar Arsenal este aproape de calificarea in optimile Europa League.

20:32 21 Feb
GOOOOOL DINAMO ZAGREB! Dilaver dubleaza avantajul croatilor. 3-2 la general pentru Dinamo
20:27 21 Feb

GOOOOOL SALZBURG! Daka dubleaza avantajul pentru austrieci, Salzburg are 3-2 la general cu Brugge.

20:23 21 Feb

GOOOOOOOL EINTRACHT! Haller inscrie din penalty iar sansele lui Sahtior devin din ce in ce mai mici.

20:20 21 Feb
GOOOOOOL EINTRACHT! Jovic deschide scorul cu un sut din careu! Scorul devine 3-2 la general pentru nemti
20:16 21 Feb
GOOOOOOL SALZBURG! Se rastoarna situatia si la partida din Austria! Mai intai a ratat penalty Dabbur, pentru ca Schlager sa deschida scorul in minutul 17

20:14 21 Feb
GOOOOL DINAMO ZAGREB! Orsic deschide scorul in minutul 15 iar scorul la general devine 2-2, croatii fiind calificati in acest moment!
20:06 21 Feb
GOOOL ZENIT! Rusii deschid rapid scorul cu Fenerbahce!

20:04 21 Feb
GOOOL ARSENAL! Deschidere rapida de scor la Londra! Arsenal inscrie inca din minutul 5!

19:04 21 Feb
Capitanul nationalei Romaniei, Vlad Chiriches, revine pe teren dupa accidentarea grava din partida cu Muntenegru din UEFA Nations League. 5 luni a stat departe de gazon Chiriches

Iata echipele de start la Napoli - Zurich (3-1 in tur)

Napoli:
Meret - Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam - Ounas, Diawara, Zielinski - Insigne, Mertens

Zurich:
Brecher - Winter, Bangura, Kryeziu, Kololli - Khelifi, Sohm, Domgjoni, Schonbachler - Odey, Ceesay

16:28 21 Feb

Chiriches, anuntat titular

Vlad Chiriches este anuntat titular pentru meciul din aceasta seara, Napoli - Zurich (3-1 in tur). Romanul revine astfel dupa o accidentare care l-a tinut in afara terenului aproape jumatate de an.

Captura: Gazzetta dello sport

Chiriches s-a accidentat toamna trecuta, in septembrie, la meciul cu Muntenegru.

Romania isi incepe luna viitoare drumul spre Euro 2020. Primele doua meciuri vor fi cu Suedia si Feroe, pe 23 si 26 martie. Ambele partide se vad la ProTV.

20:52 20 Feb
FINAL DE MECI! Sevilla este prima echipa calificata in optimile Europa League dupa 3-0 la general cu Lazio

20:37 20 Feb

GOOOOOL SEVILLA! Sarabia risipeste orice indoiala in privinta echipei calificate dupa un un-doi cu Navas

20:29 20 Feb

Eliminare si de la Lazio - Marusic este trimis si el la cabine

20:21 20 Feb
Sevilla ramane in 10 dupa eliminarea lui Vazquez
19:18 20 Feb

GOOOOL SEVILLA! Ben Yedder deschide scorul dupa un sut respins in lateral de portarul lui Lazio

19:05 20 Feb

Accidentare grava in startul meciului Sevilla - Escudero nu mai poate continua dupa o posibila ruptura musculara, intra in locul sau Promes

18:58 20 Feb
Castigatoare a Europa League de 5 ori (record absolut), FC Sevilla incearca sa obtina din nou trofeul. Primul pas, in 16-imi impotriva celor de la Lazio, duelul considerat cel mai tare din aceasta faza.

In tur, Ben Yedder a marcat unicul gol pe Olimpico din Roma, Sevilla reusind sa castige cu 1-0, devenind astfel mare favorita la calificare. La Lazio revine insa in primul 11 golgheterul Ciro Immobile, cel care a fost indisponibil in urma cu o saptamana.