Otamendi l-a umilit pe Ansu Fati după un duel! Ce a putut să îl întrebe pe decarul Barcelonei

Nicolas Otamendi Ansu Fati Barcelona Benfica Champions League Liga Campionilor
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Joi 30 Septembrie 2021, 18:24
Data actualizarii: Joi 30 Septembrie 2021, 18:26

Barcelona trece prin unul dintre cele mai grele momente din istoria clubului.

Catalanii au un start extrem de slab în Champions League, acolo unde nu au niciun punct obținut după primele două meciuri ale grupelor și au suferit două înfrângeri cu scoruri în oglindă, cu Bayern și Benfica.

Portughezii s-au distrat pe teren propriu cu Barcelona, 3-0, care nu se regăsește după plecarea lui Leo Messi. Echipa lui Koeman are doar trei victorii în campionat, acolo unde se află pe locul șase în clasament, cu 12 puncte obținute în șase etape.

Pe teren s-a aflat și noul decar al catalanilor, Ansu Fati, cel care a acceptat să poarte tricoul lăsat liber de legenda argentiniană. Trimis de Ronald Koeman în teren în minutul 68, în locul lui Luuk de Jong, Fati nu a reușit să repete performanța din meciul cu Levante și să înscrie măcar golul de onoare pentru Barcelona.

Otamendi l-a umilit pe Ansu Fati

Tânărul jucător a fost protagonistul unui moment mai puțin plăcut, în prelungirile meciului, după un duel cu Nicolas Otamendi, fundașul Benficăi și conaționalul lui Leo Messi. În al treilea minut de prelungiri, argentinianul i-a luat fața lui Fati în propriul careu, iar apoi a fost surprins de camere în timp ce îl ironiza pe fotbalist.

Otamendi apare vorbind cu Ansu Fati, întrebându-l zeflemitor: „tu cine ești?”, aluzie la faptul că este îmbrăcat cu tricoul lui Leo Messi. Momentul a fost surprins de camere și devenit rapid viral.