FOTO Dezastru pentru Bayern Munchen, în optimile Champions League. PSG, victorie la pas cu Real Sociedad

PSG Bayern Munchen Lazio Roma optimile Champions League Real Sociedad Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 23:56
Data actualizarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 23:57

Primele două meciuri din faza optimilor s-au jucat marți seara: RB Leipzig - Real Madrid 0-1 și FC Copenhaga - Manchester City 1-3.

Lazio - Bayern Munchen 1-0

Minutul 67 - GOOOL Lazio! Ciro Immobile transformă o lovitură de pedeapsă. Bayen este în inferioritate numerică, după eliminarea lui Upamecano.

Minutul 48 - Ocazie pentru Lazio! Isaksen primește o pasă foarte bună, scapă singur cu portarul, însă Neuer are o intervenție excelentă.

Minutul 32 - Ocazie pentru Bayen Munchen! Leroy Sane trimite mingea puțin pe lângă poartă, din lovitură liberă.

PSG - Real Sociedad 2-0

Minutul 71 - GOOOL PSG! Bradley Barcola finalizează o acțiune personală, cu un șut din interiorul careului, la colțul lung.

Minutul 58 - GOOOL PSG! Kylian Mbappe deschide scorul. Marquinhos centrează în careu, iar atacantul francez finalizează cu un șut la vinclul stâng.

Minutul 45: Ocazie pentru Real Sociedad! Merino șutează din afara careului, dar nimerește bara transversală.

Minutul 6: Ocazie pentru PSG! Kylian Mbappe scapă singur spre poartă, șutează cu dreptul, însă Remiro are o intervenție bună.

După RB Leipzig - Real Madrid 0-1 și FC Copenhaga - Manchester City 1-3 de marți seara, optimile de finală ale Champions League continuă miercuri cu întâlnirile Lazio Roma - Bayern Munchen și Paris Saint-Germain - Real Sociedad, LIVE TEXT de la ora 22:00 pe Sport.ro.

Până la vehiculatul transfer la Real Madrid al lui Kylian Mbappe (”Așteptăm să ne lămurim în săptămânile viitoare”, a declarat marți coechipierul de la naționala Franței Aurelien Tchouameni, mijlocașul madrilenilor), starul francez este anunțat titular în această seară contra revelației Real Sociedad, după ce a trecut peste accidentarea recentă la gleznă.

Horațiu Moldovan, direct în primăvara europeană cu Atletico Madrid

Odată cu transferul portarului Horațiu Moldovan de la Rapid la Atletico Madrid, România are acum un fotbalist în primăvara europeană a Ligii Campionilor.

Chiar dacă goalkeeper-ul titular al naționalei nu are vreo șansă să apere în fața slovenului Jan Oblak, Moldovan se află pe lista trimisă UEFA de echipa antrenată de Diego Simeone.

Atletico va juca în optimi marțea viitoare, cu Inter Milano, prima manșă urmând să o dispute în deplasare.