Mihai Stoica Real Madrid Real Madrid - Manchester City Liga Campionilor Mihai Stoica
Data publicarii: Joi 05 Mai 2022, 08:28
Data actualizarii: Joi 05 Mai 2022, 08:33

Real Madrid a ajuns într-o nouă finală de Liga Campionilor după o revenire de senzație în meciul cu Manchester City, care s-a încheiat cu scorul de 3-1, după 3-4 în tur.

Mihai Stoica, managerul general al celor de la FCSB, a urmărit spectacolul de la Madrid din fața televizorului și a avut mai multe postări pe pagina sa personală de Facebook.

Acesta s-a arătat surprins de revenirea ”albilor” și a reacționat în stilul caracteristic. ”Să le dea cupa, oricum e făcută pentru ei”, a scris MM.

• Mihai Stoica

MM Stoica, show pe pagina de Facebook: ”Să le dea Cupa, oricum e făcută pentru ei”

Finala Champions League din acest sezon se va disputa la Paris, pe Stade de France, sâmbătă, 28 mai, de la ora 22:00.

„Să n-ai un șut pe poartă 90 minute, să rateze City golul de 2-0 și să dea senzația că se joacă până se termină, iar în 3 minute să dai 2 goluri și să fii aproape și de al 3 lea…

…ori hipnoză, ori noroc chior.

Să le dea cupa, oricum e făcută pentru ei”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

Real Madrid și Liverpool s-au duelat de opt ori în Liga Campionilor. Real Madrid s-a impus de patru ori, un meci s-a încheiat la egalitate, iar Liverpool a câștigat în trei rânduri.

13 trofee Champions League are Real Madrid în palmares (record), ultimul în 2018