Manchester City - Real Madrid | Carlo Ancelotti, dat informații despre situația lui Eduardo Camavinga

Carlo Ancelotti Eduardo Camavinga manchester city - real madrid Liga Campionilor Carlo Ancelotti
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 14 Mai 2023, 12:54
Data actualizarii: Duminica 14 Mai 2023, 13:03
Manşa secundă din cadrul semifinalelor Champions League se va juca la Manchester, miercuri, 17 mai.

Antrenorul echipei Real Madrid, Carlo Ancelotti, a dat sâmbătă seară veşti pozitive despre Eduardo Camavinga, care a fost scor pe targă din cauza unei accidentări în meciul câştigat de madrileni cu 1-0 în faţa lui Getafe, în La Liga.

Cu patru zile înainte de manşa secundă a semifinalei Ligii Campionilor cu Manchester City, antrenorul madrilenilor, Carlo Ancelotti, a ţinut să-i liniştească pe fani în privinţa stării mijlocaşului.

• A debutat cu gol! Camavinga a marcat la șase minute după ce a intrat pe teren. Real s-a impus cu 5-2

"A suferit o mică entorsă la genunchi, dar este doar o lovitură, îşi va reveni foarte repede. Se va odihni puţin şi va reveni luni în lot, nu este nicio problemă.

Şi-a răsucit puţin genunchiul, îl deranjează puţin acum, în partea din spate a genunchiului stâng, dar genunchiul este 100% stabil, nu e nimic", a spus Ancelotti.

Marți, Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 1-1 (1-0), pe Stadionul ''Santiago Bernabeu'', în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor la fotbal.

Deţinătoarea trofeului a deschis scorul prin brazilianul Vinicius Junior (36), echipa antrenată de Pep Guardiola egalând după pauză prin belgianul Kevin De Bruyne (67).