Istvan Kovacs Liga Campionilor uefa champions league Valencia Young Boys Berna Liga Campionilor Istvan Kovacs i-a scos din minti pe fanii Valenciei la meciul cu Young Boys! Doua decizii luate in prima repriza au facut ca romanul sa intre in fluieraturi la vestiare
Data publicarii: Miercuri 07 Noiembrie 2018, 22:39
Data actualizarii: Miercuri 07 Noiembrie 2018, 22:46

Istvan Kovacs a condus meciul dintre Valencia si Young Boys Berna, incheiat 3-1.

Valencia a castigat cu 3-1 meciul cu Young Boys Berna. Chiar si asa, fanii "Liliecilor" au traversat un carusel al emotiilor. Arbitrul Istvan Kovacs i-a suparat in doua randuri.

Istvan Kovacs a anulat un gol marcat de Rodrigo in minutul 4, la semnalizarea asistentului Vasile Marinescu. La faza respectiva, Kondogbia l-a lansat pe culoar pe Rodrigo, care se afla pe linie cu un fundas advers.

• Istvan Kovacs i-a scos din minti pe fanii Valenciei la meciul cu Young Boys! Doua decizii luate in prima repriza au facut ca romanul sa intre in fluieraturi la vestiare

In minutul 37, Kovacs a gresit la faza golului marcat de oaspeti. El nu a fluierat un fault clar la centrul terenului, iar Young Boys a reusit sa continue faza si sa marcheze.

La pauza, Kovacs a fost apostrofat de oamenii din tribune.