INSTRUCTIA DE LA DONETK: SAHTIOR 0 - 3 MILAN

Data publicarii: Marti 06 Noiembrie 2007, 21:15
Data actualizarii: Marti 06 Noiembrie 2007, 21:15
MILANUL PRINDE ARIPI CU PIPPO IN TEREN!

AC Milan a demonstrat ca este o echipa puternica si isi merita de departe primul loc in grupa D. Exact cum s-a intamplat si data trecuta, Ancelotti a reusit sa tina in teren o echipa care a atacat pe tot parcursul meciului. Cu toate ca au si ratat, milanezii au reusit sa castige, si si-au pastrat prima pozitie in grupa, asigurandu-si astfel calificarea in optimi.

Capitanul lui AC Milan, Ambrosini a irosit cea mai mare ocazie de gol in minutul 56, cand a trimis cu capul in bara, o minge centrata perfect de pe partea dreapta. Dupa ce intrase in teren in urma cu doar trei minute, vulpoiul Inzaghi a reusit sa deschida scorul in minutul 66, dintr-o pasa perfecta a lui Pirlo. Kaka a dus avantajul oaspetilor la 2-0, dupa un sut napraznic din interiorul careului. Kaka si  Elevii lui Lucescu au incercat sa revina in joc, insa norocul nu a fost de partea lor, fiecare sut sfarsind in bratele lui Dida.

Sahtior a intrat in teren in urmatorul 11: Pyatov, Hubschman, Fernandinho, Jadson, Ilsinho, Brandao, Rat, Chygrynskiy, Srna, Yezershiy, Lucarelli

Milan a intrat in teren in urmatorul 11: Dida, Kaladze, Gattuso, Seedorf, Gilardino, Nesta, Pirlo, Kaka, Ambrosini, Bonera, Serginho