Bayern 4-2 Juventus | Nemtii au revenit INCREDIBIL de la 0-2 si s-au calificat in prelungiri! Barca 3-1 Arsenal, cu goluri marcate de Neymar, Suarez si Messi! REZUMATE

Bayern Munchen Arsenal Barcelona Juventus Torino uefa champions league Liga Campionilor
Live Blog

OPTIMILE CHAMPIONS LEAGUE

Data publicarii: Joi 17 Martie 2016, 00:25
Data actualizarii: Joi 17 Martie 2016, 01:09

Azi LIVE text pe www.sport.ro de la 21:45 Barcelona - Arsenal si Bayern - Juventus. Rezumatele sunt la Sport.ro de la 23:50.

01:07 17 Mar

Echipele calificate in sferturile Champions League.

Tragerea la sorti e vineri, 18 martie, in direct la Sport.ro!

Barcelona, Bayern Munchen, Real Madrid, PSG, Manchester City, Atletico Madrid, Wolfsburg, Benfica

20:54 16 Mar
FINAL! Bayern 4-2 Juventus

FINAL! Bayern se califica dramatic in sferturi, dupa 4-2 cu Juventus in retur. Italienii au condus cu 2-0 pana in minutul 73, cand nemtii au revenit si au egalat. Alcantara si Coman au marcat in trei minute in prelungiri pentru calificarea lui Bayern.

Min 110: GOOOOOOOOOOOL BAYERN!
Incredibil! Coman inscrie dupa o cursa de 40 de metri si o califica pe Bayern in sferturi!

Min 107: GOOOOOOOOOOOOL BAYERN!
Alcantara ii aduce pe nemti in avantaj dupa o faza superba in careul advers!

Min 92: Ocazie imensa pentru Juventus! Sutul lui Mandzukic de la marginea careului e prins de Neuer din plonjon.

FINAL! Calificarea se decide in prelungiri!

Min 90: GOOOOOOOOOOOOOOOL BAYERN! Muller egaleaza cu o lovitura de cap din 6 metri! Coman a centrat perfect din partea dreapta!

Min 73: GOOOOOOOOOL BAYERN! Lewandowski inscrie cu capul din centrarea excelenta trimisa de Douglas Costa din partea dreapta!

Min 57: Morata trece din nou incredibil de fundasii lui Bayern, dar suteaza peste poarta!

Min 44: Incredibil! Neuer scoate fabulos din fata lui Cuadrado!

Min 42: Ratare uriasa pentru Bayern, care a ratat de putin o reusita prin Lewandowski.

Min 28: GOOOOOOOOL JUVE!
Cuadrado inscrie dupa o faza senzationala a lui Morata!

Min 23: Gol anulat pentru Juve, dupa o gafa uriasa a lui Neuer! Reluarile arata ca decizia a fost eronata.

Pirlo ii face galerie lui Juve din SUA.

Forza ragazzi!! #bayernjuve #pirlostyle - Juventus ??????????????????

Posted by Andrea Pirlo on Wednesday, March 16, 2016

Min 5: GOOOOL JUVE! Pogba deschide scorul pe Allianz Arena!

GOOOOOAAAAAALLLLLLLLLLL POOOOOOOOOOOGBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 0-1!!!!

Posted by Juventus on Wednesday, March 16, 2016

Min 1: Incepe meciul.

Echipele de start

FINAL Barcelona 3-1 Arsenal

FINAL! Barca se califica pentru a noua oara in optimile Champions League, dupa 5-1 la general cu Arsenal. Neymar, Suarez si Messi au marcat pentru catalani, in timp ce Elneny a lovit pentru Arsenal.

Min 88: GOOOOL BARCA! Messi inscrie in sfarsit dupa mai multe ratari imense in aceasta seara. Argentinianul l-a lobat perfect pe Ospina.

Min 65: GOOOOOOL BARCA!
Suarez ii readuce pe catalani in avantaj cu o reluare superba din prima!

Min 51: GOOOOOL ARSENAL! Elneny egaleaza pe Camp Nou! E prima reusita a egipteanului pentru tunari!

Min 40: Ratare uriasa pentru Alexis, care reia putin pe langa cu capul din pozitie excelenta!

Min 18: GOOOOL BARCA!
Neymar deschide scorul dupa o pasa excelenta a lui Suarez!

Min 17: Messi rateaza singur cu portarul! Ospina scoate incredibil din fata argentinianului!

Se pare ca Mathieu face parte din brigada de arbitraj in aceasta seara :)

17:23 16 Mar

Real, PSG, City, Benfica, Atletico si Wolfsburg sunt deja claificate in sferturi, in timp ce Barcelona e ca si calificata, dupa 2-0 pe terenul englezilor. Ultima necunoscuta este echipa calificata din dubla Bayern - Juventus, scorul din Italia fiind de 2-2.

15:56 16 Mar

Mai stiti acest banner de la meciul cu Arsenal cu Hull?

Fanul care a facut asta a venit si la Barcelona... si a luat bannerul cu el :))

15:52 16 Mar

O compilatie superba a aparut pe Youtube, cu fanii lui Atletico Madrid care s-au filmat in timpul meciului cu PSV! CATE EMOTII! Vedeti aici ce a iesit

15:46 16 Mar

Echipele probabile la Barcelona - Arsenal

BARCA: Marc Andre Ter Stegen, Dani Alves, Javier Mascherano, Jeremy Mathieu, Jordi Alba, Sergio Busquets, Ivan Rakitic, Andres Iniesta, Neymar, Leo Messi, Luis Suarez.

ARSENAL: David Ospina, Hector Bellerin, Laurent Koscielny, Gabriel, Nacho Monreal, Francis Coquelin, Mohamed Elneny, Mesut Ozil, Alexis Sanchez, Joel Campbell, Danny Welbeck

15:45 16 Mar

Bayern l-a pierdut pe Robben pentru meciul de diseara, anunta Bild. Fotbalistul lui Guardiola a fost lovit de un virus si nu va putea juca in returul optimilor din Champions League.

15:27 16 Mar

Un poster de promovare a meciului dintre Bayern si Juventus din aceasta seara de Champions League i-a revoltat pe italieni.

Nemtii de la Bayern au postat o imagine care a facut o trimitere involuntara catre Holocaust.

In fotografie, Neuer apare alaturi de stadionul Allianz Arena si de o sina de cale ferata, imaginea amintind de fotografiile cu lagarele de concetrare din perioada nazista.

Corriere Dello Sport a publicat dupa aparitia acestei imagini o replica a unui reprezentant a comunitatii evreilor din Italia: "Este o eroare uriasa din partea unui club ca Bayern sa faca asta. Este inacceptabila aceasta eroare", a declarat acesta.

Intre timp, Bayern si-a cerut scuze pentru eroarea comisa.

300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Institutul pentru Studiul Războiului: Rusia a obținut câştiguri teritoriale în Ucraina