El va fi IDOL in nationala lui Ronaldo! Pustiul de MILIOANE care a primit LIKE la Barcelona dupa 10 minute: "Trebuie sa-l luam!"

nelson oliveira Barcelona Benfica Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 08 Martie 2012, 12:00
Data actualizarii: Joi 08 Martie 2012, 11:53

Barcelona pregateste deja sezonul viitor. In optimile Champions League a pus ochii pe un pusti de senzatie, pentru care va fi RAZBOI in Europa la vara.

Atacantul Nelson Oliveira de la Benfica este anuntat printre marile vedete ale viitorului in fotbal. Pustiul de 20 de ani a debutat recent in nationala Portugaliei si va fi SIGUR in lot pentru Euro.

In partida de Liga cu Zenit, atacantul a fost urmarit de Barcelona, Juventus, Borussia Dortmund, Genoa si Villareal, iar scouterii au fost impresionati de calitatile lui.

Nelson a dat al doilea gol al meciului si a confirmat calificarea in sferturile de finala dupa 2-0 pe Da Luz. Chiar daca n-a fost pe teren decat 10 minute, Nelson le-a luat ochii tuturor! Atacantul l-a inlocuit pe Cardozo in minutul 80 si n-a avut nevoie de prea mult timp pentru gol: a inscris in prelungiri si a trimis-o pe Zenit inapoi langa Petrescu, in Rusia.

In afara lui Nelson, reprezentantii cluburilor de top care au fost la meci i-au mai trecut pe listele de observatii pe Nicolas Gaitan si Javi Garcia, viitoarele bombe de zeci de milioane pregatite de Benfica.