Dezastru pentru echipa lui Rednic: Dinamo 1 - 3 Lazio

Data publicarii: Marti 28 August 2007, 21:29
Data actualizarii: Marti 28 August 2007, 21:29
DINAMO A RATAT GRUPELE CHAMPIONS LEAGUE

Dinamo nu a reusit sa se califice in grupele Ligii Campionilor, dupa ce a pierdut, acasa, scor 1-3, meciul retur din turul 3 preliminar, cu Lazio Roma.

Chiar daca au jucat excelent in prima repriza si au reusit sa deschida scorul, prin Bratu, in minutul 27, dinamovistii au reusit sa pastreze speranta doar primele 45 de minute, timp in care Lazio nu si-a creat nicio ocazie.

Repriza secunda a inceput cu totul altfel, cu Lazio mult mai sigura, iar italienii au reusit sa inscrie, in minutul 47, prin Rochi, prin Pandev, in minutul 54, si din nou, acelasi Rocchi, in minutul 66.

Mircea Rednic a gandit primul "11" astfel: Lobont - Blay, Nastase, Stefan Radu, Pulhac - Oprita, Ropotan, Margaritescu, Cristea - Bratu, Danciulescu.
Lazio: Ballota, De Sivestri, Stendardo, Cribari, Zauri, Mudingayi, Ledesma, Manfredini, Del Nero, T. Rocchi, Pandev

Minutul 10: Oprita a avut o sansa imensa, insa lovitura sa de cap a fost deviata in corner de capitanul lui Lazio, Zauri.

Minutul 22: Danciulescu scapa singur pe partea dreapta si suteaza puternic, insa Ballota reuseste sa respinga.

Minutul 25. Lazio creaza probleme la capatul unui corner, insa Mudingayi suteaza in blocajul dinamovist.

GOOOOL DINAMOOO!!! Minutul 27: Florin Bratu ia o actiune pe cont propriu, isi prelungeste mingea cu capul si suteaza puternic, din 10 metri, la viclu, lasandu-l fara speranta pe Ballota.

Min 35: Lionel Scaloni este inlocuit de Guglielmo Stendardo.

Min 38: Bratu suteaza de la 30 de metri insa mingea trece departe de poarta laziala.

Min 44: Cribari trimite cu capul, insa mingea trece peste poarta lui Lobont.

Min 45+2: Arbitrul fluiera finalul primei reprize. La pauza: Dinamo 1-0 Lazio!

Gol Lazio: Min 47: Lazio a inscris din penalty, prin Rocchi, dupa ce Vali Nastase a faultat in interiorul careului.

Min 52: Danciulescu preia pe piept in careu, cade, insa Mejuto Gonzales nu acorda penalty.

Gol Lazio: Min 54: Italienii combina superb dupa ce dinamovistii paseaza gresit la mijlocul terenului si aduc o aduc pe Lazio in avantaj.

Min 55: Bratu suteaza din unghi, din careu, insa mingea loveste doar stalpul din spatele portii.

Min 57: Manfredini suteaza din intoarcere, peste poarta lui Lobont.

Min 59: Dubla schimbare la Dinamo: Chiacu in locul lui Margaritescu si Niculescu in locul lui Oprita.

Min 63: Italienii suteaza puternic, de la 35 de metri, iar Lobont respinge peste poarta.

Min 65: Pandev se invarte la 16 metri si suteaza bine. Mingea sterge bara din dreapta lui Lobont.

Gol Lazio: Min 66: Dinamovistii ies gresit la offside iar Rocchi ramane singur cu Lobont si reuseste dubla.

Min 71: Lobont scoate excelent o lovitura libera executata bine de Del Nero.

Min 72: Danciulescu este inlocuit de Catalin Munteanu.

Min 74: Catalin Munteanu suteaza bine de la 30 de metri, insa direct in bratele lui Ballota.

Min 93: Mejuto Gonzales fluiera finalul meciului. Dinamo 1-3 Lazio.