VIDEO Chelsea - Real Madrid 0-2! Gruparea „blanco” face show în sferturile UCL! Rodrygo a redus Londra la tăcere

Real Madrid Chelsea Karim Benzema sferturile Champions League Stamford Bridge Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 18 Aprilie 2023, 23:55
Data actualizarii: Marti 18 Aprilie 2023, 23:58

Meciul dintre Chelsea și Real Madrid din returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

Chelsea - Real Madrid 0-2 (0-4 la general)

Min. 90+3 Final!

Min. 80 GOOOOOL Real Madrid! Rodrygo realizează „dubla” și o califică fără emoții pe „los blancos” în semifinalele UCL.

Min. 58 GOOOOOL Real Madrid! Rodrygo reduce Londra la tăcere. Contraatac letal al grupării „blanco”.

Min. 53 Kante mai ratează o dată în aceste sferturi. Chelsea se joacă cu ocaziile la poarta lui Courtois.

Min. 45+2 Pauză!

Min. 45+1 Courtois și-a arătat din nou clasa! Cucurella nu-l poate învinge pe portarul de mare anvergură al madrilenilor din câțiva metri!

Min. 41 Modric avansează în banda dreaptă, ridică privirea și centrează în forță spre Vinicius, care îi ia faza lui Reece James. Brazilianul nu reușește, însă să împingă mingea în poartă. Ocazie bună pentru madrileni!

Min. 28 Vinicius îl testează pe Kepa, dar goalkeeper-ul lui Chelsea e pe fază și reușește să-i blocheze șutul brazilianului. Real Madrid devine din ce în ce mai periculoasă la Londra.

Min. 17 Cucurella obține un corner și trezește fanii de pe „Stamford Bridge”. Lovitura de colț e executată, însă slab. Madrilenii reușesc elegant să scoată mingea din careu.

Min. 11 Balonul îl găsește pe Kante într-o poziție superbă, dar fotbalistul șutează complet eronat și irosește o șansă imensă de a deschide scorul și de a relansa meciul!

Min. 7 Vinicius primește o pasă în banda stângă, țâsnește de lângă Reece James, pe care-l lasă în urmă, și centrează, dar mult prea puternic. Benzema nu are nicio șansă să lovească balonul, iar Chelsea respiră și beneficiază de o repunere de la șase metri.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

• Todd Boehly, patronul lui Chelsea, e în tribună!

Meciul începe la ora 22:00.

Echipele de start!

• Chelsea: Kepa, Chalobah, Cucurella, Fernandez, Fofana, Gallagher, Havertz, James, Kante, Kovacic, Silva
  • Real Madrid: Courtois, Alaba, Benzema, Camavinga, Carvajal, Kroos, Militao, Modric, Rodrygo, Valverde, Vinicius

știre inițială

Chelsea - Real Madrid, returul din sferturile Champions League, se joacă de la ora 22:00 pe ”Stamford Bridge” și poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe Sport.ro.

În prima manșă, Real a câștigat cu 2-0 pe ”Santiago Bernabeu”, după golurile lui Karim Benzema și Marco Asensio, și astfel are prima șansă la calificarea în semifinale.

La Chelsea va lipsi Reece James, cel care a fost eliminat în meciul tur.