Cadiz - Real Madrid 0-2. Echipa lui Carlo Ancelotti a ”tremurat” pentru victorie

Cadiz - Real Madrid Cadiz Carlo Ancelotti Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 16 Aprilie 2023, 09:27
Data actualizarii: Duminica 16 Aprilie 2023, 09:27

Real Madrid a câștigat meciul cu Cadiz, scor 2-0, și rămâne pe locul doi în La Liga.

Campioana Spaniei a ”tremurat” pentru victorie pe ”Nuevo Mirandilla” din Cadiz. Echipa lui Carlo Ancelotti a deschis scorul abia în minutul 72, prin Nacho Fernandez.

Cadiz - Real Madrid 0-2

Marco Asensio a stabilit scorul final cu reușita sa din minutul 76, iar Real Madrid a câștigat trei puncte care-i permit să spere în continuare la titlu în Spania.

Realul a ajuns la 62 de puncte și este la zece în spatele liderului Barcelona, dar cu un un meci în plus. În această etapă, catalanii se vor deplasa pe terenul lui Getafe.

Cu două înfrângeri în ultimele patru etape, Real Madrid s-a distanțat de primul loc și are emoții și pentru a doua poziție. Rivala locală, Atletico, are 57 de puncte și se poate apropia la doar două puncte dacă o bate în această etapă pe Almeria.

În următoarea rundă, Real Madrid va juca pe teren propriu cu Celta Vigo.