THE SPECIAL ONE! Chelsea 0-1 Inter! Chelsea, ELIMINATA din Liga! Vezi 3D golul lui Eto'o

Data publicarii: Marti 16 Martie 2010, 23:53
Data actualizarii: Miercuri 17 Martie 2010, 00:05

Cate milioane mai trebuie sa bage Abramovic pentru ca Chelsea sa castige Champions League??? Jose Mourinho a obtinut ce si-a dorit cel mai mult, eliminarea fostei echipe din cea mai tare competitie a cluburilor.

Jose Mourinho a spus ca nu va pierde meciul cu Chelsea de pe Stamford Bridge si a avut dreptate! Cand nu are dreptate portughezul?

Chelsea nu a aratat deloc ca o echipa care isi joaca soarta din Liga Campionilor pe propriul teren, iar Inter a fost echipa cu ocaziile. Inter a investit cu cap in aceasta vara - camerunezul Samuel Eto'o a aratat ca mai are multe de spus in fotbalul mare, dupa o perioada mai putin reusita la Barcelona. Sammy Eto'o a marcat unicul gol al intalnirii in minutul 78, iar Chelsea trebuie sa mai astepte cel putin an pana sa-si vada implinit visul european.

Tragerea la sorti pentru sferturile de finala si pentru semifinale va avea loc vineri, 19 martie.

Echipele de start:

CHELSEA (4-3-3): Turnbull ( ????); Ivanovic, Alex, Terry, Zhirkov; Ballack, Obi Mikel, Lampard; Anelka, Drogba, Malouda. Rezerve: Taylor, Carvalho, J.Cole, Kalou, Sturridge, Belletti, Bruma. Antrenor:Ancelotti
INTER (4-2-1-3): Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti; Cambiasso, Thiago Motta; Sneijder; Pandev, Eto'o, Milito. Rezerve: Toldo, Cordoba, Stankovic, Quaresma, Mariga, Materazzi, Santon. Antrenor: Mourinho

LIVETEXT:

Min 1:  A inceput partida! Mourinho a stat de vorba cu Lampard si Terry pe culoarul dinspre vestiare
Min 2: Primul fault al partidei al lui Zhirkov asupra lui Diego Milito! Terenul de joc nu se afla in cele mai bune conditii
Min 5: Jucatorii lui Chelsea il cauta cu pase lungi pe Drogba! O astfel de pasa a primit ivorianul de la Terry, insa fara rezultat

Miin 6: Centrare a lui Pandev, care ajunge la Terry
Min 7: Chelsea cere penalty! Malouda cade in careu - nu pare insa ca Lucio l-ar fi obstructionat ( astept si parerile voastre)
Min 8: Obi Mikel il faulteaza pe Eto'o, insa camerunezul exagereaza lovitura
Min 10: Maicon scapa singur pe dreapta, dar alege cea mai proasta solutie
Min 12: Prima ocazie pentru Chelsea! Ballack suteaza periculos
Min 15: Joc periculos al lui Lucio la Drogba! Cei doi au inceput o minca rafuiala pe teren, dar arbitrul i-a potolit repede

Min 18: Eto'o primeste galben pentru proteste
Min 22: Walter Samuel centreaza, Milito este in off-side
Min 24: Mikel il faulteaza dur pe Sneijder, putea sa primeasca galben
Min 33: Anelka centreaza de pe dreapta, intercepteaza Samuel
Min 38: Ocazie incredibila Inter! Eto'o ii centreaza lui Milito. Ballack se opune sutului argentinianului
Min 42: Malouda primeste o minge in careu, dar suteaza direct in Samuel, care este pus la pamant
Min 43: Drobga ii paseaza lui Anelka! Julio Cesar are probleme, Thiago Motta indeparteaza mingea
Min 45: Lampard cere penalty, dar nu se acorda. Samuel il tranteste la pamant pe Drogba cu un tackling ca la rugby

Min 46:  A inceput repriza a doua! Nicio modificare la cele doua echipe
Min 48: Motta primeste galben pentru un fault la Malouda. Motta va lipsi in urmatoarea partida daca Inter merge mai departe
Min 52: Terry il opreste pe Eto'o din calea golului
Min 54: Lucio primeste si el cartonasul galben
Min 55: Malouda este primul jucator de la Chelsea avertizat
Min 56: Drogba nu scapa nici el fara galben dupa un fault intarziat la Thiago Motta
Min 58: Zhirkov il opreste pe Maicon si Eto'o obtine un corner
Min 59: Samuel este penalizat pentru joc periculos si Inter nu obtine nimic in urma cornerului
Min 60: Zhirkov o salveaza din nou pe Chelsea, dupa o ocazie foarte buna a lui Pandev
Min 61: Schimbare la Chelsea! Iese Michael Ballck, care nu prea s-a vazut in prima repriza  si intra Joe Cole
Min 63: Ocazie mare pentru Inter! Pasa extraordinara de la Sneijder pentru Milito, care rateaza

Min 70: O alta ocazie mare pentru Inter! Sneijder bate o lovitura libera, dar Motta da cu capul peste poarta, complet singur
Min 73: Schimbare la Chelsea! Iese Zhirkov, intra Salomon Kalou
Min 74: Inter ataca mai mult! Milito este surpins din nou in off-side
Min 75: Schimbare la Inter! Intra Stankovic, iese Pandev
Min 76: Jocul lui Chelsea este haotic
Min 78: GOOLLL INTER! SAMUEL ETO'O inscrie dupa o pasa senzationala a lui Sneijder! Nu a fost off-side la golul camerunezului!
Min 82: Julio Cesar primeste si el galben si portarul Interului va lipsi in primul meci din sferturi
Min 83: Alex este si el avertizat dupa un fault la Sneijder
Min 87: Drogba cade in plasa lui Motta si primeste al doilea galben! Drogba este ELIMINAT si cam aici s-a terminat pentru Chelsea

Min 92: Intra primul italian in echipa lui Inter! Materazzi intra in locul lui Motta
Min 93: Inter termina meciul in atac! Eto'o il iarta pe Turnbull, care scapa miraculos fara inca un gol al rusinii!
S-a terminat partida de pe Stamford Bridge! Va multumim ca ati comentat meciul cu noi!