Manchester City 1-2 Barcelona si Juventus 2-1 Borussia Dortmund! Suarez a OMORAT-O pe City!. Messi a ratat un penalty in prelungiri | VIDEO

23:43 24 Feb
Penalty obtinut de Messi in prelungirile meciului. Tot el bate, Hart ghiceste coltul! Mingea sare tot la Messi, a carui lovitura de cap trece pe langa! Se termina 2-1 pentru Barcelona!
23:13 24 Feb
City in 10 din minutul 73. Clichy a luat doua galbene.
23:12 24 Feb
22:53 24 Feb

Interventie decisiva a lui Mascherano in fata lui Nasri!

22:52 24 Feb

Statistica primei reprize la City - Barca:

22:41 24 Feb

22:39 24 Feb

22:34 24 Feb

Bara Dani Alves, dupa un sut din marginea careului, peste Hart!

22:30 24 Feb

GOOOL Juventus! Morata, cu doua minute inainte de pauza! Tevez pentru Pogba, francezul ii trimite in centrul careului lui Morata, care face 2-1!

22:26 24 Feb
22:21 24 Feb
22:19 24 Feb

GOOOOL Barcelona! Suarez a UCIS meciul! Barcelona are 2-0!

22:08 24 Feb

GOOOOL Reus! Dupa doar 5 minute, Reus face 1-1! Chiellini aluneca si pierde posesia, Reus nu iarta in pozitie 1 contra 1!

22:06 24 Feb

GOOOL Suarez! Cel mai important gol de cand e la Barcelona!

22:05 24 Feb

GOOOL Juve! 1-0! Tevez inscrie din cativa metri, dupa o minge respinsa in fata de Weidenfeller!

21:59 24 Feb

Prima ocazie importanta pentru City, mingea se opreste in zid dupa o lovitura libera din pozitie excelenta!

21:57 24 Feb
21:53 24 Feb

Si un unghi mai bun pentru coregrafie, pana cand apare si ceva in meciurile astea... :)

21:52 24 Feb

Super show in tribune la Torino:

21:38 24 Feb

Coregrafia e pregatita pe Juventus Arena:

20:59 24 Feb

Mai sunt 45 de minute pana incepe distractia in Liga!

20:53 24 Feb

Meciul vedeta e City - Barca, dar Juve - BVB va fi cel putin la fel de tare... DECI? Cine bate azi?

20:49 24 Feb
20:48 24 Feb
20:47 24 Feb
20:45 24 Feb

Cam tot asta s-a intamplat si la Steaua - Rapid, nu? :)

20:23 24 Feb

Italianul Ciro Immobile e titular in aceasta seara la Dortmund pe Juventus Arena. Italianul a primit o veste proasta azi. Unchiul sau, Francesco Immobile, a fost arestat azi pentru trafic de tigari si camatarie. Acesta oferea sume de bani cu imprumut si cerea dobanda de 200%!

19:44 24 Feb

Kun Aguero e pe prima pagina a programului de meci de la Manchester City. "Nu exista o limita pentru noi, daca invingem Barcelona", a spus atacantul argentinian.

19:34 24 Feb

Juventus pregateste o coregrafie impresionanta in aceasta seara, anunta Corriere dello Sport. "Pana la final" va scrie pe Juventus Arena din zecii de mii steaguri alb-negre. Tot stadionul este sold-out pentru partida din aceasta seara.

16:07 24 Feb

Jucatorul Borussiei Dortmund, Kevin Kampl, a avut probleme mari in drum spre Torino.

I s-a facut rau in avion, a lesinat in toaleta si a fost preluat cu un scaun cu rotile dupa aterizarea aeronavei.

Kampl este mijlocasul transferat de Borussia in aceasta iarna de la Salzburg, care i-a dat trei goluri Astrei in grupele Europa League.

15:13 24 Feb

Juventus - Borussia Dortmund este reeditarea finalei Champions League din 1997, anul in care clubul german si-a trecut in palmares singurul trofeu al celei mai importante competitii intercluburi din Europa.

In drumul spre finala de la Munchen, Borussia Dortmund a trecut si prin Ghencea. Dortmund a fost in grupa cu Steaua si a obtinut doua victorii facile: 3-0 la Bucuresti si 5-3 la Westfalenstadion.

In finala, Borussia Dortmund a invins-o pe Juve cu 3-1, prin golurile marcate de Karl-Heinz Ridle, de doua ori, si Lars Ricken. Pentru italieni a punctat prin Alessandro del Piero.

12:01 24 Feb

Cote la pariuri pentru meciurile din aceasta seara:

Manchester City are cota 3.30 la victorie in meciul de pe teren propriu cu Barcelona. 1.70 e cota la 1X.

Leo Messi este favorit sa deschida scorul in aceasta seara pe Etihad.

Juventus are cota 2.10 pentru o victorie in fata Borussiei Dortmund.

11:26 24 Feb

Leo Messi si Gerard Pique, alaturi de Cesc Fabregas, au fost vazuti luni dimineata iesind dintr-un cazino din Barcelona cu cateva ore inainte ca Barca sa plece spre Manchester, dar Luis Enrique nu s-a aratat deloc deranjat de dezvaluirile jurnalistilor spanioli.

"Nu vreau sa discut subiecte de acest gen. Nu ma intereseaza. Sa vorbim doar de fotbal.", a spus antrenorul Barcelonei.

Nici Gerard Pique nu a vrut sa comenteze imaginile surprinse de paparazzi: "Este viata mea privata. Tot ce pot sa va spun e ca am petrecut o seara frumoasa."

Pique a negat inca o data tensiunile dintre Luis Enrique si mai multi jucatori importanti din lot.

"Nu, nu este nicio problema intre noi si manager. Avem o relatie foarte buna. Am pierdut meciul cu Malaga, dar asta e... am trecut peste aceasta infrangere."

10:00 24 Feb

Barcelona a castigat un singur meci in ultimele 7 deplasari de Liga in fazele eliminatorii (2-0 cu City anul trecut).

09:50 24 Feb

Manchester City si Barcelona s-au intalnit in faza optimilor si in sezonul trecut, cand catalanii au mers mai departe dupa 4-1 la general. Barca a castigat cu 2-0 prima mansa, pe Etihad.

"Anul trecut a fost altceva, veneam dupa o serie de 19 meciuri jucate in doua luni, un program infernal. N-a fost cel mai bun moment pentru un meci impotriva Barcelonei. Sper ca anul acesta sa aratam alta fata, pentru ca n-am mai jucat atat de multe partide si cred ca trecem printr-o perioada foarte buna. Dar, trebuie sa recunoastem, intalnim o echipa extrem de puternica." - Manuel Pellegrini.

09:40 24 Feb

Manchester City - Barcelona si Juventus - Borussia Dortmund sunt cele doua super meciuri oferite in aceasta seara de faza optimilor din Champions League.

Saptamana trecuta am avut parte de meciuri echilibrate - Sahtiorul lui Mircea Lucescu a pastrat sanse de calificare in fata colosului Bayern Munchen, iar PSG si Chelsea au lasat deznodamantul luptei pentru sferturi pentru meciul retur de pe Stamford Bridge dupa egalul de la Paris, 1-1.

Miercuri sunt programate alte doua partide: Arsenal - Monaco si Bayer Leverkusen - Atletico Madrid.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
Ursula von der Leyen avertizează: Putin îşi concentrează atacurile hibride asupra Finlandei, prin trimiterea de migranţi