EXCLUSIV: Informatii care schimba tot! Vocea de pe inregistrare nu e a lui Coltescu. Ce le-ar fi facut Webo arbitrilor romani

Sebastian Coltescu Octavian Sovre Liga Campionilor BREAKING NEWS | EXCLUSIV: Informatii care schima tot! Vocea de pe inregistrare nu e a lui Coltescu. Ce le-ar fi facut Webo arbitrilor romani
Data publicarii: Miercuri 09 Decembrie 2020, 14:38
Data actualizarii: Miercuri 09 Decembrie 2020, 16:35

Sebastian Coltescu a devenit cunoscut in toata lumea dupa incidentele de la PSG - Istanbul Basaksehir, din Champions League.

Arbitrul roman a fost acuzat de rasism dupa o disputa pe care a avut-o la marginea terenului cu secundul turcilor, Pierre Webo. Meciul s-a oprit dupa doar un sfert de ora. Fotbalistii campioanei din Superliga turca au refuzat sa mai joace in urma scandalului de la marginea terenului. Partida va fi reluata in aceasta seara, de la 20:00, dar cu o alta brigada de arbitri.

www.sport.ro a obtinut informatii importante in acest caz. Astfel, confom surselor consultate de site, vocea de pe inregistrarea care a facut inconjurul lumii ii apartine asistentului Octavian Sovre, si nu lui Coltescu. Ramane de vazut care a fost dialogul dintre centralul craiovean si Webo, insa exista conformari din mai multe surse ca dialogul audio de pe inregistrare e intre asistentul Sovre si Hategan.

Mai important, am aflat si motivul pentru care Sovre foloseste de doua ori 'nu se poate asa ceva' in discutia cu Hategan. Arbitrii romani ar fi fost ei insisi tinta unor atacuri rasiste din partea lui Webo. Totul a inceput din minutul 2, iar Sovre, asistentul de pe partea bancilor de rezerve, i-a atras atentia lui Hategan ca Webo trebuie sanctionat.

Hategan si brigada sa revin astazi in tara.