Au fost stabilite semifinalele Ligii Campionilor! Când se joacă meciurile dintre spanioli și englezi

Liga Campionilor Liverpool Manchester City Real Madrid Villarreal Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 14 Aprilie 2022, 00:05
Data actualizarii: Joi 14 Aprilie 2022, 00:04

Semifinalele Ligii Campionilor au fost stabilite după meciurile Atletico Madrid - Manchester City 0-0 și Liverpool - Benfica 3-3, ultimele din sferturi.

Astfel, celor două echipe din Spania, Real Madrid și Villarreal, care au obținut calificarea marți seară, li se alătură două din Anglia, primele două clasate din Premier League, Manchester City și Liverpool.

Manchester City - Real Madrid și Liverpool - Villarreal, în sferturile Ligii Campionilor. Când se joacă meciurile

Meciurile din semifinalele Ligii Campionilor sunt Manchester City - Real Madrid și Liverpool - Villarreal.

Partidele se vor disputa pe 26/27 aprilie (turul) și 3/4 mai (returul).

Real Madrid a mai întâlnit-o pe Manchester City în șase meciuri, iar până acum au fost înregistrate câte două victorii pentru fiecare echipă, două remize și câte șapte goluri marcate de fiecare parte.

Duelul Liverpool - Villarreal s-a mai disputat de două ori, cele două formații împărțindu-și victoriile.

Finala Ligii Campionilor este programată sâmbătă, 28 mai, de la ora 22:00, pe Stade de France, la Paris. Inițial, ultimul act trebuia să se dispute la Sankt Petersburg, însă UEFA a decis mutarea meciului din cauza invaziei ruse din Ucraina.