Boloni, distrus de Arsenal, Chivu, criminal cu Messi, in Inter 0-0 Barca! Vezi rezumate

Barcelona Liverpool Unirea Urziceni Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 17 Septembrie 2009, 01:08
Data actualizarii: Joi 17 Septembrie 2009, 01:32

AICI MECIURILE DIN LIGA - INTRA PENTRU MARCATORI, STATISTICI, CLASAMENTE!

Lyon 1-0 Fiorentina - FOTO AICI
Inter 0-0 Barcelona - FOTO AICI
Standard 2-3 Arsenal - FOTO AICI

VEZI AICI REZUMATELE DE MIERCURI DIN LIGA CAMPIONILOR

Romanii au trait dramele serii in Liga Campionilor. Unirea a pierdut la Sevilla, Marica a facut 1-1 cu Rangers, Chivu a fost la un pas sa-l nenoroceasca pe Messi, iar Boloni a pierdut in fata lui Arsenal dupa ce a condus in minutul 4 cu 2-0.

Singurii care nu au marcat pana acum in Liga au fost spaniolii - ieri Atletico Madrid, astazi Barcelona, cu Inter. www.sport.ro iti prezinta toate meciurile de miercuri din Grupele Ligii si cele mai interesante imagini!

Daca ai ratat meciurile de ieri din Grupele Ligii, intra pentru rezumate, cele mai tari imagini, grupe, rezultate si statistici AICI!

Grupa E: 1. Liverpool 3p, 2. Lyon 3p, 3. Fiorentina 0p, 4. Debrecen 0p

KUYT, DECISIV: Liverpool 1-0 Debrecen
1-0 min 45: Kuyt

Cu Gerrard in mare forma si pofta de fotbal, avand cele mai multe ocazii cu ungurii de la Debrecen, Liverpool s-a zbatut sa deschida scorul timp de 45 de minute.

Cu toata echipa apta, fara Aquilani si Agger, fiind accidentati, Liverpool a marcat prin Kuyt chiar inainte de pauza, in minutul 45.

Ultima deplasare a lui Debrecen in Anglia a fost tot o infrangere, 3-0 cu Manchester.

Echipele de start:
LIVERPOOL: Reina, Johnson, Gerrard, Torres, Riera, Benayoun, Kuyt, Lucas, Insua, Carragher, Skrtel
DEBRECEN: Poleksic, Leandro, Luis Ramos, Bodnar, Komlosi, Meszaros, Fodor, Kiss, Coulibaly, Szakaly, Cvikovics.

- Liverpool nu a putut conta pe Aquilani si Agger, accidentati.
- De la Debrecen au lipsit Zoltan Szelesi, accidentat.
- Jozsef Varga si Tibor Dombi sunt suspendati din echipa lui Debrecen.
- Liverpool venea dupa un 4-0 in campionat cu Burnley, Debrecen dupa 1-0 cu Paksi SE.
- Läszló Bodnar a mai jucat impotriva lui Liverpool, in 2001, cand activa la Dinamo Kiev.
- Ultima deplasare a lui Debrecen in Liga a fost o infrangere cu 3-0 cu Manchester.

MUTU-ZERO, GILARDINO ELIMINAT: Olympique Lyon 1-0 Fiorentina - FOTO AICI
INFO min 45: Gilardino eliminat
INFO min 58: Mutu a fost schimbat
1-0 min 76: Pjanic

Inca sub socul luptei cu TAS si Chelsea, Mutu nu a miscat in meciul din Franta cu Lyon si a fost schimbat din minutul 58 al meciului.

Meciul a fost ca un camp de lupta. 6 cartonase galbele si un rosu - reprezinta bilantul acestei partide, in care singurul gol a picat in poarta Fiorentinei, marcat de Pjanic in minutul 76.

Fiorentina a mai primit o lovitura in acest meci. Gilardino a fost eliminat direct in minutul 45 si va lipsi in urmatoarele 2 partide pentru Fiorentina.

LYON: Lloris, Cris, Kallstrom, Bastos, Pjanic, Lisandro, Reveillere, Makoun, Gomis, Cissokho, Toulalan.
FIORENTINA: Frey, Dainelli, Donadel, Gamberini, Vargas, Mutu, Gilardino, Montolivo, Gobbi, Comotto, Marchioni.

- Anderson, Ederson si Boumsong au lipsit de la Lyon.
- Castillo, De Silvestri si Kroldrup au fost accidentati la Fiorentina. Cristiano Zanetti suspendat.
- Lyon venea dupa un 1-0 cu Lorient, in timp ce Fiorentina a invins-o pe Cagliari in ultima etapa cu 1-0, gol Gilardino.
- Gilardino a invins-o in trecut pe Lyon, cand juca in 2005-2006 la AC Milan, in sferturile Ligii.

Grupa F: 1. Dinamo Kyev 3p, 2. Barcelona 1p, 3. Inter 1p, 4. Rubin Kazan 0p

CHIVU, INTRARE CRIMINALA LA MESSI: Inter Milano 0-0 Barcelona - FOTO AICI

Chivu a fost la un pas sa-l nenoroceasca pe starul Barcelonei, Messi, pe finalul meciului Inter 0-0 Barca!

In minutul 89 al meciului, fundasul nationalei si al lui Inter Milano, Cristi Chivu, a intrat cu talpa pe piciorul lui Messi, moment in care argentinianul a cazut secerat la pamant.

Chivu a primit cartonasul galben pentru aceasta intrare, insa nu a ezitat sa protesteze la adresa deciziei arbitrului.

Barcelona si Inter au incheiat derby-ul serii in Liga Campionilor, 0-0, dupa un meci in care italienii si-au vazut mai mult de aparare, iar Barcelona a incercat sa marcheze macar o data.

INTER: Julio Cesar, Zanetti, Lucio, Thiago Motta, Eto'o, Sneijder, Muntari, Maicon, Milito, Samuel, Chivu.
BARCELONA: Victor Valdes, Daniel Alves, Pique, Puyol, Xavi, Ibrahimovic, Messi, Henry, Keita, Abidal, Toure.

- Barcelona tinteste sa fie prima echipa care-si apara trofeul Ligii, dupa Milan in sezonul 1989-1990.
- Ultima victorie a Barcelonei in fata lui Inter a fost in 2002, 3-0 pe Nou Camp. In retur a fost 0-0 pe Giuseppe Meazza.
- De la Inter au lipsit Cambiassi si Materazzi, accidentati.
- Bojan si Marquez au fost singurele absente de la Barcelona.
- Inter venea dupa o victorie, 2-0 cu Parma, in campionat, Barcelona dupa 2-0 cu Getafe.
- Eto'o si Ibrahimovic au marcat in ultimele etape de campionat.
- Mourinho a fost asistentul lui Sir Bobby Robson si Louis van Gaal la Barcelona intre 1996 si 2000.

AU INGROPAT RUBINUL: Dinamo Kiev 3-1 Rubin Kazan
0-1 min 22: Dominguez
1-1 min 71: Yussuf
2-1 min 80: Magrao
3-1 min 85: Gusev

Meci nebun in Ucraina la Kiev pe stadionul unde Steaua a scos cel mai bun rezultat din istorie in Grupele Ligii. Dinamo a inceput dezastruos meciul, fiind condusa de campioana Rusiei, Rubin Kazan cu 1-0 din minutul 22. Dominguez a deschis scorul pentru rusi.

Dinamo s-a trezit insa in ultimele 20 de minute ale meciului cand a inceput sa marcheze gol dupa gol. In minutul 71, nigerianul Yussuf a egalat pentru ucrainieni, Magrao a dus scorul la 2-1 in minutul 80, pentru ca Gusev sa inchida tabela cu 5 minute inainte de finalul meciului, scor 3-1.

KIEV: Shovkovskiy, Vukojcevic, Milevskiy, Eremenko, Magrao, Yussuf, Khacheridi, Ninkovic, Leandro, Almeida, Yawmolenko
RUBIN: Ryzhikov, Ansaldi, Cesar Navas, Semak, Dominguez, Bukharov, Ryazantsev, Noboa, Kaleshin, Karadeniz, Sharonov

- Taras Mikhalik, Olexandr Rybka, Badr El Kaddouri si Nesmachniy au lipsit de la Dinamo Kiev, accidentati.
- De la Rubin au absentat Petr Bystrov, accidentat si Macbeth Sibaya suspendat.
- Ucrainienii veneau dupa 1-0 cu Metalist Kharkiv, Rubin dupa un 5-1 cu Saturn Moskovskaya Oblast.
- De cand a plecat Sevcenko de la Dinamo Kiev, echipa din Ucraina nu a mai trecut de Grupele Ligii.

Grupa G: 1. Sevilla 3p, 2. Rangers 1p, 3. Stuttgart 1p, 4. Unirea Urziceni 0p

UNIREA, ASTIA SUNT VIITORII TAI ADVERSARI: VfB Stuttgart 1-1 Glasgow Rangers
1-0 min 18:
Pogrebnyak
1-1 min 77: Bougherra

Batuta la Sevilla, Unirea trebuie sa ia acum caseta de la Stuttgart - Rangers si sa-si urmareasca viitorii adversari din Liga.

Dan Petrescu nu renunta la locul 3 din Grupa G din Liga Campionilor, iar Stuttgart si Rangers ii ies acum in cale.

Cele doua echipe au incheiat 1-1 primul lor meci din Grupa, o partida in care Marica a fost doar pe banca de rezerve.

Pogrebnyak a deschis scorul pentru echipa care a eliminat-o pe Timisoara din play-off-ul Ligii in minutul 18, iar Bougherra a egalat pentru scotieni in minutul 77.

STUTTGART:
Lehmann, Tasci, Hitzlsperger, Boka, Delpierre, Cacau, Hilbert, Hleb, Khedira, Progrebnyak, Trasch
RANGERS: McGregor, Mendes, Papas, McCulloch, Davis, Thomson, Rothen, Naismith, Whittaker, Miller, Bougherra.

- Marica, doar rezerva in acest meci.
- Kyle Lafferty, Maurice Edu, Kirk Broadfoot, Andrew Little au lipsit de la Rangers, accidentati.
- Ludovic Magnin a fost accidentat la Stuttgart si nu a putut juca, iar Hleb e suspendat.
- Rangers venea dupa un 0-0 la Motherwell, in timp ce Stuttgart a pierdut in ultima etapa din Germania, 3-1, cu Hamburg.

FARA APARARE: Sevilla 2-0 Unirea Urziceni - VEZI TOATE FAZELE MECIULUI
1-0 min 45: Luis Fabiano
2-0 min 70: Renato

Unirea lui Dan Petrescu nu a reusit sa puna probleme Sevilliei pe teren propriu:

"Unirea a fost o echipa timida, care s-a vazut foarte putin pe teren. Jucatorii lui Dan Petrescu nu au reprezentat niciun pericol. S-au limitat doar sa se apere", scrie Marca imediat dupa meci.

SEVILLA 2-0 UNIREA A FOST PE WWW.SPORT.RO LIVE text: VEZI AICI MECIUL FAZA CU FAZA!

SEVILLA:
1. Palop - 17. Sergio Sanchez, 4. Squillaci, 14. Escude, 17. Navarro - 7. Jesus Navas, 8. Zokora, 11. Renato, 16. Capel - 10. Luis Fabiano, 12. Kanoute
UNIREA URZICENI: 1. Arlauskis - 24. Maftei, 6. Galamaz, 4. Mehmedovici, 19. Brandan - 18. Ricardo - 30. S. Frunza, 21. T. Balan, 32. I. Apostol, 9. D. Varga - 7. Bilasco

- Sevilla avea o medie de 3 goluri pe meci acasa in Europa.
- Sevilla avea o experienta nefericita in primul meci din Grupe, dupa ce in sezonul 2007-2008 a pierdut cu Arsenal, 3-0.
- De la Sevilla au lipsit Chevanton si Romaric, accidentati, iar Sergio Sanchez este suspendat.
- Paduretu a fost accidentat la Unirea, in timp ce Bilasco si Frunza erau incerti.
- Sevilla venea dupa 4-1 cu Zaragoza, Unirea dupa 1-0 cu Alba Iulia.

VEZI REACTII DUPA SEVILLA 2-0 UNIREA URZICENI

Grupa H: 1. Arsenal 3p, 2. Olympiakos Pireu 3p, AZ Alkmaar 0p, 4. Standard 0p.

AZ'... NU: Olympiakos Pireu 1-0 AZ Alkmaar
1-0 min 79: Torosidis

Fostul coleg al stelistului Rafal Grzelak, Torosidis a batut-o pe AZ Alkmaar in primul meci pentru Olympiakos in acest sezon al Grupelor Ligii.

Adus de grecii de la Olympiakos de la Skoda Xanthi, fosta echipa si a lui Grzelak, Torosidis a marcat unicul gol al meciului in minutul 79 si a adus 3 puncte de aur.

OLYMPIAKOS: Nikopolidis, Domi, Mellberg, Diogo, Zairi, Zewlakow, Dudu, Papadopoulos, Leonardo, Ledesma, Torosidis.
AZ: Romero, Janiens, Moreno, Pocognoli, Mendes, Schaars, El Hamdaoui, Martens, Dembele, Moisander, Holman

- De la Olympiacos au lipsit Aristidis Soiledis, Giannis Papadopoulos, Enzo Maresca, Matt Derbyshire, Luciano Galletti.
- De la AZ au absentat Pontus Wernbloom, Mounir El Hamdaoui, accidentati si Joey Didulica, suspendat.
- Olympiakos venea dupa un 0-0 cu Kavala in campionat, AZ dupa 1-2 cu ADO Den Haag in Olanda.

2-3 min 81: Eduardo

Dezastru pentru Boloni in fata pustilor minune ai lui Wenger. Standard a condus Arsenal cu 2-0 inca din minutul 4, insa dezastrul s-a produs de la pauza.

In minutul 2, Mangala de la Standard deschidea scorul in fata lui Arsenal. Doua minute mai tarziu, Jovanovic reusea sa duca scorul la 2-0 din penalty, iar showul incepea pentru echipa lui Boloni.

Arsenal a reusit sa reduca din diferenta in minutul 45 al meciului, prin Bendtner, chiar inainte de fluierul de final al primei reprize.

In minutul 77, Vermaelen a reusit sa egaleze pentru Wenger, pentru ca 4 minute mai tarziu, Boloni si Standard sa se trezeasca in genunchi, condusi cu 3-2 de Arsenal, dupa golul lui Eduardo.

STANDARD: Bolat, Ricardo Rocha, Dalmat, Mbokani, De Camargo, Camozzato, Sarr, Mangala, Jovanovic, Witsel, Carcela-Gonzalez
ARSENAL: Mannone, Diaby, Fabregas, Vermaele, Rosicky, Eduardo, Gallas, Song, Clichy, Eboue, Bendtner.

- Steven Defour si Wilfried Dalmat au lipsit de la Standard, accidentati.
- De la Arsenal au lipsit: Manuel Almunia , Robin van Persie , Denilson , Samir Nasri , Theo Walcott , Łukasz Fabiański (knee), Johan Djourou , Carlos Vela , Andrei Arshavin
- Arsenal venea dupa un 2-4 cu Manchester City, Standard dupa 3-0 cu Mechelen.